GALATASARAY TERİMSİZ MAÇA ÇIKACAK

Sarı kırmızılı Galatasaray ekibi bu akşam, 3 Nisan cumartesi akşamı saat 19:00’da Hatayspor ile karşı karşıya gelecek. Deplasmanda oynayacakları bu maç için hazırlıklarını tamamla Galatasaray deplasman Kahvesi’nde hem eksik oyuncularla hem de teknik direktörleri Fatih Terimsiz bir şekilde yerlerini aldılar.

Spor Toto Süper Lig’in 31. haftasında Çaykur Rizespor kendi evinde alan Galatasaray ekibi Fatih Terim’in maç sırasında yaptığı davranışlar nedeniyle iki maç ceza almasına neden oldu. Fatih terim iki maçlık cezasına ne kadar itiraz etse de ceza onandı ve Fatih terim iki maç boyunca takım Galatasaray’ın başında yerini alamayacak. Ek maçlardan birisi olan Hatayspor karşılaşmasına Galatasaray teknik direktörsüz bir şekilde gidecek.

GALATASARAY MAÇA HAZIR

Sarı kırmızılı aslan Galatasaray 2.01 her ne kadar teknik direktörsüz bir şekilde maça çıkacak olsa da İstanbul’da teknik direktörleri ile beraber tüm hazırlıklarını tamamladı. Fatih Terim’in yerine Galatasaray’ın başında maç sırasında yardımcı antrenörlerden biri olan levent Şahin olacak. Fatih Terim İstanbul’da takımla beraber tüm hazırlıklarını tamamladı ve artık eski sisteme geri döneceğini tek forvetle çıkacağını öğrencilerine de söyledi.

Tek forvet tarihinde Fatih Terim’in tercihi Mostafa Mohamed oldu. Mostafa Mohamed ile beraber maçı kesin bir şekilde kazanacağını düşünen ve tabii ki de onu hem savunmada hem de asist olarak destekleyecek oyuncularla beraber sahaya çıkacak olan Galatasaray ekibi Hatayspor karşısında üç puanı kesin bir şekilde almak istiyorum. Fatih terim eski sisteme geri dönüşünü son on hafta için önemli bir karar olduğunu ve bu önemli kararın Galatasaray’a galibiyet getireceğini düşünüyor.

Galatasaraylı hem teknik direktör Fatih terim maçta olmayacak hem de birçok oyuncu eksikliği var. Hatayspor maçına İstanbul’da hazırlanırken antrenmanlarda sakatlanan Kerem Aktürkoğlu’nun sakatlığı halen devam ettiği için maç kadrosunda yerini alamadı. Aynı zamanda milli maç arasından geri dönen milli maç kadrosunda yer alan Emre Kılınç ve Taylan Antalyalı da rahatsızlıklarından dolayı maç kadrosunda yerlerini alamadılar. Bu rahatsızlıkları ve sakatlıkları olan oyuncuları ek olarak bir de kaç cezası olan oyuncular da var.

Luyindama, Yedlin ve Marcao Kaç cezaları olduğu için Hatayspor kadrosunda yerini alamayan Galatasaraylı oyuncular.

Maçın hakemi ilk başta Fırat Aydınus’tu fakat Fırat Aydınus’un Kovid 19 testi pozitif çıktığı için maçının hakemi abdulkadir Bitigen oldu.

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında Atakaş Hatayspor Galatasaray karşılaşması görülecek. Karşılaşma bu akşam, 3 Nisan Cumartesi akşamı saat 19:00’da Hatayspor’un ev sahipliğinde Atatürk Stadı’nda oynanacak. Görevini Abdulkadir Bitigen üstlenecek. Maçı canlı olarak her zamanki gibi beIN Sports üzerinden izleyebilirsiniz.