Galatasaray ve Golcü Sorunu

Galatasaray’ın kadrosunda bu sezon yer alan Mbaye Diagne, Mostafa Mohamed ve Halil Dervişoğlu ile kurmuş olduğu forvet rotasyonu hiç de istenilen performansı veremedi. Sezon genelinde buldukları gol sayıları beklentilerin oldukça gerisinde kalan oyuncular bunun üzerine bir de şu anda kadroda bulunmuyorlar.

Mbaye Diagne: Yaşadığı talihsiz sakatlık sebebiyle belli bir süre kadroda yer alamayacak. Sakatlık sonrası antrenmanlara başlaması sonrasında form tutması da oldukça uzun sürecek oyuncunun küme düşme tehlikesi yaşayan takımına katkı sağlaması zor görünüyor.

Halil Dervişoğlu: Forvet oyuncusu olmasına rağmen tam bir santrafor ve golcü bir oyuncu olduğunu söylemek neredeyse imkânsız. Daha çok ikinci forvet ya da sahte forvet olabilecek bir isim gol katkısının da oldukça düşük olması Galatasaray’ın bu zor dönemeçte işini zorlaştırıyor.

Mostafa Mohamed: Mısır milli takımı ile Afrika Uluslar kupasında mücadele etmeye devam eden Mostafa Mohamed santrafor tanımına uyan bir isim olarak görülse de çok da golcü bir oyuncu durumunda değil Galatasaray’ın bulunduğu bu zor durumdan çıkartması pek olası gözükmüyor. Mısır milli takımının turnuva da yoluna devam ediyor olması da oyuncunun bir süre daha kadroya katılamayacağını gösteriyor.

Galatasaray’ın Mısırlı golcüsü Hakkında Soruşturma Açıldı

galatasaray

Galatasaray’ın 24 yaşındaki forveti Mostafa Mohamed, şu anda Mısır Milli Takımı ile Afrika Uluslar Kupası’nda mücadele ettiği şu günlerde Mısırda ilginç bir olaya dahil oldu. Ülkesindeki bir enstitüde eğitimini sürdüren Mostafa Muhamed’in, enstitüde sorumlu olduğu sınavlara kendisi yerine başka kişiyi sınava soktuğu iddia edildi.

Sarı kırmızılıların forveti Mostafa Mohamed’in yerine bir başkasının Mısır‘daki eğitim kurumunda sınava girmesinin faturası çok ağır olabilir. Sınava giren kişi ile Mostafa Mohamed’in planlı ve anlaşarak sınavda yerine katıldığı kanıtlanırsa Mostafa Mohamed ülkesi mısır’ın yasalarına bağlı olarak 3 ile 15 yıl arasında hapis cezası alabilir.

Mısır’da Shabramant’ta yer alan bir eğitim kurumunda ikinci yılında olan Mostafa Mohamed, gerçekleştirilen sınava giremedi. Mısırlı oyuncunun kendisinin yerine arkadaşını gönderdiği iddia edildi. Durumu fark eden sınav görevlileri, güvenlik güçlerine bildirdi ve Mostafa Mohamed’in arkadaşını gözaltına alırken durum hakkında tutanak hazırladı.

Mısır kaynaklı haberde Mostafa Mohamed’in arkadaşı olayı kabul etti. Mısırlı golcünün arkadaşının amacını Mostafa Mohamed’in milli takımda önemli bir sorumluluk üstlenirken akademik hayatına katkıda bulunmak istediği için yaptığını açıkladı.

Mostafa Mohamed hakkında soruşturma açıldığı ve Milli Takım Afrika Kupası‘ndan döndüğünde Galatasaray forması giymekte olan oyuncu hakkında işlem yapılacağı öğrenildi.

Mısırlı hukukçuların yaptığı açıklamada Mostafa Mohamed ve arkadaşının anlaştığı kanıtlanırsa mısırlı oyuncu mısır yasalarına göre 3 ila 15 yıl arasında hapis cezası alır. Burada büyük bir evrakta sahtecilik suçundan sorumlu olduklarını. Ikilinin telefon ve sosyal medya kayıtları incelenecek olduğu ve Mostafa Mohamed’in kartının o şahsın eline nasıl geçtiği de şüpheli olduğu belirtildi.

Türkiye’de İse 3 ay ile 2 Sene

Türkiye’deki hukuk uzmanları sınava başkasının yerine girme konusunda TCK’da yasal bir düzenleme olmadığını fakat konunun evrakta sahtecilik ve iftira suçları kapsamında değerlendirileceğini belirtiyor. Buna göre; Mostafa Mohamed ve yerine sınava giren kişi 3 aydan 2 yıla kadar hapis veya adli para cezasına çarptırılabilir.