Galatasaray Voleybolda’da Kazandı

CEV Kupası Çeyrek final mücadelesinde temsilcimiz Galatasaray HDI Sigorta, Alman ekibi Dredner ile karşılaştı. Temsilcimiz Galatasaray HDI Sigorta karşılaşmadan 3-1 galibiyet ile ayrıldı. Adını yarı finale yazdıran Galatasaray HDI Sigorta ve Dresdner mücadelesi TRT Spor2’de naklen yayınlandı.

Karşılaşmanın ilk setinde Galatasaray HDI Sigorta 25-22 önde tamamlarken ikinci setinde Alman ekibi öne geçti ve ikinci seti 26-16, 10 sayılık bir fark ile tamamladı. Üçüncü sette temsilcimiz tekrar öne geçmeyi başardı ve 23-25 final setine girerken son periyotta 23-25 galip olan taraf oldu.

Galatasaray HDI Sigorta, CEV Kupası çeyrek final karşılaşmasında Almanya temsilcisi Dresdner ile karşılaştı ve 3-1 yendi. Sarı kırmızılı ekip yarı finalde Fransa’nın Bezierts Angel takımı ile karşılaşacak.

Maç Sonrası Değerlendirmeler

Karşılaşmanın ardından Galatasaray Yönetim Kurulu üyesi Okan Böke ve Baş antrenör Ataman Güneyligil, oyuncularımız Tatiana Kosheleva ve İlkin Aydın Galatasaray TV’de maç hakkında değerlendirmelerde bulundu. Karşılaşma sonucu ile çok gurur duyduklarını dile getiren Okan Böke, geçen sene olmadığını söylerken inşallah bu sene olacak dedi. Takımda yer alan oyuncuların hepsini tek tek tebrik ettiğini belirten Böke, Tüm oyuncuların ellerinden geleni yaptığını ve. Harika oynadığını söyledi. Oynayan hiçbir oyuncuyu unutamayacağını söyledi.

Baş antrenör Ataman Güneyligil ise, stresli bir maç olduğunu ikinci sette oyundan koptuklarını söyledi. Disiplinli ve hata yapmayan, topu oyunda tutmaya çalışan ve sert takımlar karşısında aynı şekilde oynamaları gerektiğini belirtti. Karşılaşmada üçüncü sette hiç hata yapmadıklarını belirtirken eğer ikinci sette oyundan kopmasalardı mükemmel bir oyun çıkarmış olacaklarını söyledi.

Karşılaşma Detayları

Galatasaray HDI Sigorta’nın ev sahipliğinde oynan karşılaşma Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynandı. Karşılaşmayı yöneten hakemler ise Magdalena Niewiarowska (Polonya), Fuad Aghayev (Azerbaycan) idi. Karşılaşmada yer alan isimler;

Dresdner: Crittenden, Janiska, Weitzel, Storck, Stigrot, Gates (Dürr, Cyris, Crittenden, Steaube)

Galatasaray HDI Sigorta: Selin Hazal Uygur, Çağla Akın, Kosheleva, Ergül Eroğlu, Ryhkliuk, Aydın İlkin (Gizem Karadayı, Sezen Keşkek, Güldeniz Önal, Nilay Karaağaç, Beren Yeşilırmak)

Setler: 22-25, 26-16, 23-25, 23-25

Süre: 98 dakika (24, 23, 26, 25)