GALATASARAY YILDIZ OYUNCUSU İLE İMZAYI ATTI

Sarı kırmızlı takım Galatasaray 23 yaşındaki genç oyuncusu Kerem Aktürkoglu ile sözleşme yenileme görüşmeleri sonunda sonuç buldu.

Galatasaray genç oyuncusu Kerem Aktürkoglu ile 2026 yılına kadar 5 yıllık yeni sözleşme imzaladılar.

GENÇ OYUNCU KEREM AKTÜRKOĞLU BAŞARISI

Galatasaray takımının 2019 – 20 sezonun da 24 Erzincanspor’ dan bedelsiz olarak kadrosuna kattığı genç oyuncu 23 yaşındaki Kerem Aktürkoglu çok değiş bundan 2 sezon öncesinde 3. Lig’ de top koşturan futbolcuydu.

Sarı kırmızlı takım Scout ekibinin dikkatini çeken genç oyuncu takibe alındıktan sonra tecrübeli teknik adam Fatih Terime verilen rapor doğrultusunda genç oyuncu ile ilgili olumlu dönüş yapması sonun da takıma kazandırılmışı.

23 yaşındaki genç oyuncusu Kerem Aktürkoglu kısa süre içerisinde sarı kırmızlı takım da kendisine verilen şansı iyi değerlendiren genç oyuncu adından sıkça söz ettirmeye geçen sezon başlamıştı.

Yavaş yavaş geçtiğimiz sezon şans bulmaya başlayan oyuncu bu sezon ise takımın değişilmez ilk 11 oyuncusu olmayı başardı. Sarı kırmızlı forma ile göstermiş olduğu başarı sonrasında da A Milli takıma kadar çıkan genç oyuncu kısa sürede büyük bir başarı hikayesi yakalamış durumda.

GALATASARAY KARİYERİNDE NELER YAPTI?

23 yaşındaki genç oyuncusu Kerem Aktürkoglu 2020 – 21 sezonun da sarı kırmızlı takım ile süper lig de 27 karşılaşmada 845 dakika süre alan genç oyuncu bu karşılaşmalar da 6 gol ve 2 de asist katkısı sağlamıştı.

Yeni sezona da iyi hazırlanan genç oyuncu Kerem Aktürkoğlu bu sezon ise takımın ilk 11’ inde tecrübeli teknik adam Fatih Terim’ in vazgeçilmez oyuncusu oldu.

Bu sezon 23 yaşındaki genç oyuncusu Kerem Aktürkoglu süper lig de ve UEFA Avrupa liginde toplamda 23 karşılaşmada sahada olan oyuncu süper lig de 3 gol ve 1 asist katkı sağlarken UEFA Avrupa Ligin de ise 9 karşılaşmada 3 gol ve 4 asist katkısı sağlayarak adından şıkça söz ettirmiş oldu.

 

A MİLLİ TAKIM’DA FIRTINA GİBİ ESİYOR

Genç oyuncu Kerem Aktürkoğlu sarı kırmızlı takımda ki başarısı sonrasında A Milli takımada davet edilen genç oyuncu bu sezon 2022 Katar Dünya Kupası elemelerinde grup aşamasında süre aldı.

Ay yıldızlı forma ile 8 karşılaşmada 433 dakika süre ala bilen genç oyuncu 3 gol kaydederek A Milli takımında vazgeçilmez oyuncuları arasına girmiş durumda.

AVRUPA’DA ADINDAN SIKÇA SZÖ ETTİRMEYİ BAŞARDI

23 yaşındaki oyuncu Kerem Aktürkoğlu sarı kırmızlı takım ile UEFA Avrupa ligin de ki performansı ile Avrupa sahnesinde adından sıkça söz ettirmeye başladı.

Alman ve Fransız takımlarının takibinde olan oyuncu için Galatasaray takımının beklentisi çok büyük.

5 yıllık yeni bir sözleşmede imzalayan genç oyuncu için öncelik sarı kırmızlı takım olurken çıkan transfer söylentilerine de kapıları şimdilik kapamış oldu.