Galatasaray’da Diagne Neden Yok

Sarı kırmızlı takımın önemli oyuncularından birisi olan M. Diagne üst üste kaçırdığı maçlar sonrası neden görünmediği ortaya çıktı.

Sarı kırmızılı takımın son iki süper lig maçında da görev alamayan Forvet M. Diagne ‘ nin kadro dışı kaldığı çıkan haberler arasında.

Disiplinsiz Tavırları Pahalıya Patladı

Senegalli oyuncunun süper lig deki kaçırdığı iki maç sonrası ortaya çıkan haberler oyuncunun yaptığı disiplinsiz hareketleri yüzünden olduğu ortaya çıktı.

Süper lig de iyi bir başlangıç yakalayan tecrübeli isim M. Diagne 3 süper lig maçında saha da kalmış oyuncu 1 gol kaydetmişti.

Süper lig de Fatih Terimin kadroda daki tercihlerinden ilk isim olan M. Diagne’ nin kadro dışı kalmasının nedeni ortaya çıktı.

Trabzon Gidişinde Yaşanan Olaylar

Sarı kırmızılı takım Trabzonspor derbisi öncesi son hazırlıklarını tamamlamış ve taktik idman da da yerini alan M. Diagne gibi bütün oyuncular da Trabzon ‘ a gidiş saatini beklemeye başladılar.

Florya dan çıkış saati 17:00 olarak belirlenirken bütün takımın otobüste yerini alması ve M. Diagnenin geç kalması üzerine teknik direktör Fatih Terim otobüsün hareket etmesini isteyerek oyuncuyu Floraya’ da bıraktılar. Oyuncunun geç kalıp takımı bekletmesine sinirlenen Fatih Terim oyuncusunu kadro dışı bıraktı.

Florya da kalan oyuncu özel aracı ile bu kez takımına yetişmek için Havalimanının yolunu tutan oyuncu takımına yetişmiş olsa da Trabzonspor ve Lazio maçlarında süre verilmedi.

Tecrübeli oyuncunun bu disiplinsiz tavırlarının devam etmesi üzerine sarı kırmızılı takımdaki yerini genç oyuncu Halil Dervişoğlu’ na kaptıran M. Diagne bu sezon formayı giymesi bir hayli zor görünüyor.

M. Diagne’ nin bu disiplinsiz tavırları üzerine bir de sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımları ile de dikkat çekmeye devam ediyor.  Oyuncu sosyal medya hesabından siyah ekran ve Halil’in babasını hedef alan garip paylaşımlar yapmaya başladı.

Bu tavırları ile teknik direktör Fatih Terimde kredisi tükenen oyuncunun son süper lig maçı olan Alanyaspor maçında da kadroya alınmayarak kadro dışı bırakılan oyuncunun sarı kırmızılı formayı kısa süre içerisinde giymesi zor görünüyor.