Galatasaray’da Falcao ile Etebo Hayal Kırıklığı Yaratıyor

Galatasaray’dan, Göztepe maçı öncesinde üzücü bir haber geldi. Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Etebo antrenmanda sakatlandı. Sarı kırmızı takımında Radamel Falcao ise ısınma bölümünde takımın geri kalanına katıldı. Galatasaray’da yaşanan sakatlıklar sonrasında hayal kırıklığı yaşanıyor.

Süper Lig’in 14. Haftasında 22 Aralık Salı günü kendi sahasında Göztepe’yi ağırlayacak olan Galatasaray maç öncesi antrenmanda hazırlıklarına devam etti.

Florya Metin Oktay Jupp Derwall Antrenman Sahası’nda gerçekleşen antrenmana ısınma hareketleri ile başlayan futbolcular daha sonra gruplar halinde dar alanda pas oyunu oynadı. İdmanın ana bölümünde ise sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim yönetimine taktik çalışmaları yapıldı. Antrenman, yenilenme koşusu, esneme ve soğuma hareketleri ile son buldu.

Etebo Antrenmanda Sakatlandı

Sarı kırmızılı takımın yıldız oyuncusu Etebo antrenman sırasında sağ üst arka adalesinde çekme hissettiği için antrenmana ara verdi. Peter Etebo’nun durumu yapılan sağlık tetkikleri ardından netlik kazanması beklenirken yıldız futbolcu MR için hastaneye götürüldü.

Sağ üst ön adale grubundaki ikinci derece zorlanma ve kanama nedeni ile tedaviye başlayan Radamel Falcao ise bir süredir takımdan ayrı bir şekilde çalışma yapıyordu. Göztepe maçı öncesinde gerçekleştirilen antrenmanda ise Radamel Falcao ısınma bölümünde takımın geri kalanına katıldı. Kendisi için özel olarak yapılan program dahilinde kondisyon ve saha adaptasyon çalışmalarına devam etti.

Ryal Babel Takıma Geri Dönüyor

Ryal Babel ise geçirdiği semptomlu Covid-19 sonrası rehabilitasyon sürecine giren ve yaşadığı sırt ağrıları nedeni ile özel bir program uygulanıyor. Antrenmanda salonda ve sahada olmak üzere iki farklı alanda devam eden Ryal Babael, kondisyoner eşliğinde antrenman yaptı.

Kulüpten yapılan açıklamalar doğrultusunda ise sağ tibia ve fibyla kırığı nedeni ile ya mevsiminde ameliyat olan sarı kırmızılı takımında kalevisi Fernando Muslera’nın kırık ile ilgili tedavisine saha dönüş programının dahil edildiği belirtildi.

Deneyimli kaleci pubis bölgesinde osteitis pubise bağlı ağrıları sebebi ile bölgeye özel bir tedavi uygulanıyor.

Antrenmanların son gaz devam ettiği Göztepe maçı 22 Aralık Salı günü saat 19.00’da Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadı’nda oynanacak.