GALATASARAY’DA FERNANDO MUSLERA ŞOKU

Sarı kırmızılı takımın tecrübeli file bekçisi kaptanı Fernando Muslera süper ligin 16. Haftasında Sivasspor’ a konuk olan sarı kırmızılı takım sahadan 1 –  0 mağlup olarak ayrılmışlardı.

Zorlu karşılaşmada ev sahibi takım Sivasspor ‘un golü öncesinde takım arkadaşı C. Luyindama ile çarpışan tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera’ nın yan bağlarında yırtık olduğu tespit edildi.

Tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera geçirdiği sakatlık sonun da bu sezonu kapatırken ikinci devre de yeniden formasına kavuşması bekleniyor.

MUSLERA SEZONUN İLK YARISINDA KALEDE OLMAYACAK

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ın Sivas deplasmanın da yediği golden hemen önce takım arkadaşı Christian Luyindama ile çarpışan kaptan tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera çarpışma sonunda acılar içinde yerde kalan kaptan ayağa kalkamayarak sahayı sedye ile terk etmek zorunda kalmıştı.

Tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera sol diz iç yan bağlarında ileri derecede yırtık, ön çapraz bağında da esneme tespit edilirken en az 10 hafta sarı kırmızılı takımın formasını giymesi beklenmiyor.

Oyuna devam edemeyen tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera yerini yedek kaleci İsmail Çipe’ ye bırakmak zorunda kalmıştı.

Sarı kırmızılı takım ile tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera en ağır geçirdiği ikinci sakatlık diye biliriz buna. Daha önce ayak bileği kırılan file bekçisi uzun süre sarı kırmızılı formayı giyemeyerek sahalardan uzak kalan kaptan Fernando Muslera bu sakatlığı sonrasında ise yeni den uzun süre forma giymesi beklenmiyor.

Bu sezon ki kritik maçlarda yaptığı hatalar ile kalesinde gollere engel olamaya tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera sezonun geri kalanın da takımını yalnız bırakacak.

Sezona kötü başlayan tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera yediği hatalı basit goller sonrasında çok kez eleştiri almış olsa da sarı kırmızılı takımın her zaman 1 numaraları kalecisi oldu. Tecrübeli teknik adam Fatih Terim ‘İn takım daen çok güvendiği isimlerden birisi olan tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera geçirdiği ağır sakatlık sonun da yeniden kıs süre içinde sağlığına kavuşması biraz süre alacak.

GALATASARAY’DA KALEYE KİM GEÇECEK

Sarı kırmızılı takım da tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera’ nın sakatlığı sonrasında kaleye kimin geçeceği merak ediliyor.

Sarı kırmızılı takım da kadrosunda 3 yedek kaleci bulunurken bu isimler den en güçlüsü İsmail Çipe oldu.

Yedek kaleci olarak kadroda İsmail Çipe, Fatih Öztürk ve Berk Balaban gibi isimlere sahip olan Galatasaray kaleyi, geçen sezon süper lig ekiplerinden Kayserispor’ da kiralık olarak oynayan İsmail Çipe’ nin koruması bekleniyor.

Sarı kırmızılı takım da tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera’ nın sakatlığının uzaması durumunda Karadeniz ekibi GZT Giresunspor ‘da kiralık olarak forma giyen kaleci Okan Koçuk ‘u geri çağırma ihtimalleri de var.