Galatasaray’da Forvet Bölgesine Yeni Çözüm Geliyor

Sarı kırmızlı takımın tecrübeli teknik adamı Fatih Terim Forvet hattında değişikliğe gidecek. Uzun zamandır sarı kırmızlı forma ile gol atamayan Mısırlı golcü Mostafa Mohamed Süper Lig’de oynanan son karşılaşmadaki performansı ve attığı 2 gol ile yeniden kadroda ki yerini sağlamlaştırdı.

Sarı kırmızılı takım uzun süredir gol yollarındaki yaşadıkları sorunu çözmüş gibi görünüyorlar. Mısırlı golcüsü Mostafa Moahamed’ in bu sezon bir türlü beklenen performansa ulaşamaması sonucu uzun süre yedek kulübesinden çıkamamıştı.

Deplasman ve İç Sahada Değişecekler

Süper lig deki Ç. Rizespor deplasmanın da ise tecrübeli teknik adam Fatih Terim’ in mısırlı golcüye ilk 11‘de şans vermişti. Mısırlı golcü Mostafa Mohamed verilen bu şansı oldukça iyi de değerlendirdi. Zorlu Ç. Rizespor deplasmanın da takımının ilk golünü atarak öne geçiren Mostafa Mohamed beraberlik golü nü de o kaydetmişti.

Mısırlı golcü oyun içerisinde oldukça istekli ve rakibe presi ile iyi bir oyun sergileyen oyuncu için deplasmanda artık takımın ilk 11‘de olması bekleniyor.

Bir diğer golcü M. Diagne ise bitiriciliği ile bu sezon Galatasaray’ın kendi sahasında oynayacakları karşılaşmalar da ilk 11 de başlaması bekleniyor. Ç. Rizespor karşılaşmasında oyuna sonradan dahil olan M. Diagne son ataktaki performansı ayakta kalması golü getiren pası atması ile bir anda sarı kırmızlı takımda gündeme geldi.

M. Diagne için Galatasaray’ın kendi sahasında oynanacak olan karşılaşmalar da oyuncunun bitiriciliğinden faydalanmak isteyecek olan Fatih Terim deplasmanda ise maçlara mısırlı golcü ile başlamayı planlıyorlar.

Halil Dervişoğlu Sahada Olacak

Sarı kırmızlı takımda M. Diagne ve Mostafa Mohamed sahada olacak evet ama genç milli oyuncu Halil Dervişoğlu yedek mi kalacak?

Burada tecrübeli teknik adam genç oyuncu Halil Dervişoğlu için yardımcı forvet oyuncu olarak sahada olacak. Genç ismi forvette yardımcı olarak kullanmayı düşünen teknik heyet sol kanatta Halil Dervişoğlu ve sağ çizgiye de Kerem Aktürkoğlu ile başlamaları aslında daha faydalı bir diziliş gibi gözüküyor.

Galatasaray’ın orta sahadaki planda ise tek 6 numara Berkan veya Taylan önünde Alexandru Cicaldau ve O. Morutan ikilisi ola bilir. Ve ya Taylan ve Berkan beraber önünde Alexandru Cicaldau ile Halil ve Kerem hücum hattı da oluşturula bilir.