GALATASARAY’DA FRANCESCO FARİOLİ SESLERİ

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ da süper ligin ilk yarısının son maçında kendi sahasında konuk ettikleri Fraport TAV Antalyaspor maçını tribünden takip eden 32 yaşındaki genç teknik direktör FrancescoFarioli dikkat çekti.

Galatasaray ‘In kendi sahası Nef Stadyumu’ nda konuk ettikleri kırmızı beyazlı takım Fraport TAV Antalyaspor’ u 2 – 0 mağlup ettikleri maçta tribünlerinde sürpriz bir isim vardı. Fatih Karagümrük ‘ün genç teknik direktörü Francesco Farioli,karşılaşmayı locadan izledi.

32 yaşındaki genç teknik direktör Francesco Farioli sarı kırmızılı takımın sahasına geldiği ilk karşılaşmada da bu değildi. Daha önce sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ ın UEFA Avrupa Ligi maçında kendi sahasında konuk ettikleri Fransız ekibi Marsilya maçında da tribünden takip eden Francesco Farioli’inin bir ay içinde ikinci kez Nef Stadı’na gelmesi kafalarda bazı soru işaretleri oluşturdu.

Genç tendik direktörün daha önesin de Beşiktaş ve Fenerbahçe ile de adı anılan FrancescoFarioli’ nin sarı kırmızılı takıma yardımcı hoca olarak gelmesi gündeme düşmüş durumda.

GALATASARAY’IN TENİK HEYETİNE ÖNERİLDİ

32 yaşındaki genç teknik direktör FrancescoFarioli sarı kırmızılı takımın teknik heyetine yardımcı antrenör olarak önerildiği ortaya çıktı.

Sarı kırmızılı takım da tecrübeli teknik adam Fatih Terim ‘in ekibine girmesi istenen 32 yaşındaki genç teknik direktör Francesco Farioli Başkan Burak Elmas ‘a önerilmiş durumda.

Başkan Burak Elmas ise durum değerlendirmesi sonrasında tecrübeli teknik adam Fatih Terim ile bir araya geldikten sonra karar vermeleri bekleniyor. Tecrübeli teknik adam Fatih Terim’ in ilk etap da 32 yaşındaki genç teknik direktör Francesco Farioli’ ye sıcak bakmadığı ortaya çıkması sonun da başkan Burak Elmas‘ ın nasıl bir yol izleyeceğini de göreceğiz.

Sarı kırmızılı takım da yardımcı Antrenör olarak Fatih Terim ‘in ekibinde eski futbolcularından olan Selçuk İnan ile Necati Ateş yer alıyor. Takımın da bu sezon ki performansına bakıldığında Tecrübeli teknik adam Fatih Terim’in olmadığı zamanlar da ki performansı düşen takım için yedek kulübesinde iyi bir alternatif isim olacaktır.

İtalyan olması da Fatih Terim için ekstra bir kolaylık sağlaması daha önce İtalya’ da teknik direktörlük yapması ile iyi anlaşa bilecekleri düşünülüyor.

FRANCESCO FARİOLİ KİMDİR?

32 yaşındaki İtalyan genç teknik direktör UEFA-B lisansına sahip. İlk teknik direktörlük kariyerine Fatih Karagümrük’ te başlayan genç teknik adam takımı ile süper lig de çıktığı 27 maçta 1.52 puan ortalaması yakaladı. Bu sezon 12 aralık ta Fatih Karagümrük’ te görevine son verilen Farioli 10 galibiyet, 8’er de beraberlik ve yenilgi yaşadı.

Türkiye de ilk olarak ise 2020’de Aytemiz Alanyaspor’a gelerek teknik direktör Çağdaş Atan’ın ekibinde yardımcı antrenör olarak görev yaptı.