Galatasaray’da Genç Transferler Göze Girdiler

Sarı kırmızılı takım yeniş sezon öncesi takımda yeni yapılanmaya giderek transferde genç oyuncular ile kadrosunu güçlendirmeye devam ediyorlar.

Süper lige iki de iki ile başlayan ve UEFA Avrupa Liginde gruplara kalarak yoluna emin adımlarda devam eden sarı kırmızlı takım Galatasaray transfer çalışmalarında kadrolarında yapılanmaya devam ediyorlar.

Ayrılacak İsimler Kim Olacak

Sarı kırmızlı takım Galatasaray yeni transferlerin lisanslarını çıkara bilmek için kadroda düşünülmeyen yabancı ve yaş olarak tecrübeli isimler ile yollarını ayırmaya devam ediyorlar.

Son olarak R. Donk sözleşmesi birmiş ve yenilenmemiş oyuncu Kasımpaşa’ nın yolunu tutmuştu.

Bu sezon kadro da yeri en çok merak edilen bir diğer tecrübeli isim R. Falcao geliyor. Kadroda en yüksek maaş sahip olan 35 yaşındaki Kolombiyalı santrafor Falcao için yeni kulüp aramasını isteyen sarı kırmızılı yönetim yıldız oyuncu ile yollarını ayırmak istiyor.

Amerikan takımları ile adı geçen golcü oyuncu Falcao Inter Miami ile görüşmelere başladığı hatta oyuncunun ve kulübün prensip anlaşmasına vardığı söyleniyor. Falcao ile yolların ayrılması halinde hem yabancı oyuncu kontenjanı açılacak en önemlisi de harcama limitinde önemli bir kaynak elde edilmiş olacak.

Tecrübeli bir diğer oyuncu R. Babel ise yeni sezonda kadroda düşünülmeyen bir başka oyuncu. Hollanda lı oyuncuyu eski kulübü Kasımpaşa ya öneren sarı kırmızılı yönetim Galatasaray oyuncunun yıllık maaşının bir kısmını ödemek için hazır olduklarını söyledi. İki kulübün arasında ki görüşmeler oldukça olumlu ilerlediği kısa sürede bu transferinde biteceği yönünde.

Marcao’ya Talipler Var

Sezonun açılış maçında Giresunspor ile olan deplasman maçında takım arkadaşı Kerem ile arasındaki geçen olay sonrası taraftarın ve teknik heyetin bir hayli tepkisini çeken oyuncuya 8 maçlık cezanın ardından kadroda düşünülmeyen oyuncu için yönetim gelecek olan teklifleri değerlendirmeye aldı.

Brezilyalı oyuncuya İtalya’dan Napoli ve Rusya’dan Krasnodar talip oldu. İtalyan ekibi Napoli’nin 2 milyon euro kiralama ve 8 milyon euro satın alma opsiyonu önerdiği oyuncu için  Krasnodar’ın ise peşin 8 milyon euro teklif ettiği ancak sarı kırmızlı yönetimin 10 Milyon Euro istiyor.