Galatasaray’da Her Şey Bu Hafta Belli Oluyor

Bir süredir başkanlık seçimi krizinden kurtulamayan Galatasaray’da bu hafta başkan seçilecek. Başkan seçiminin ardından takımın kendine gelmesi bekleniyor. Öncelikle başkan seçildikten sonra teknik direktör kararı verilecek. Sonrasında ise Galatasaray transfer süreçlerine odaklanacak.

Dün yapılan kurada Şampiyonlar Ligi’ne katılabilmek için ikinci ön eleme turunda Galatasaray’ın PSV Eindhoven ile karşılaşacağı kesinleşti. PSV Eindhoven her ne kadar bu sezon kötü bir performans sergilese de hala güçlü bir takım. Bu yüzden Galatasaray’ın bir an öne transferler gerçekleştirerek takımını güçlendirmesi gerekiyor.

Fatih Terim’in sözleşmesi bittiği için takımı henüz kimin idare edeceği belli değil. Teknik direktör eksikliğinde ise sarı kırmızılı ekip Terim’in yardımcılığını yapan Selçuk İnan ile çalışmaya başladı. Şampiyonlar Ligi’ne katılma planları kuran Galatasaray’ın sıkı çalışması gerekiyor.

Gedson Fernandes Fatih Terim’le Çalışmak İstediğini Söyledi

Takıma geçen sezon Benfica’dan kiralık olarak katılan Gedson Fernandes henüz son kararını vermedi. Fatih Terim ile çalışmak istediğini dile getiren Gedson Fernandes Fatih hocanın eksikliği durumunda ne yapacağını söylemedi. Büyük ihtimalle Fatih Terim olmazsa Benfica’ya geri dönecek olan Gedson’u taraftarlar tekrardan takımda görmek istiyor.

Geçen sezon orta sahadaki performansı ile takıma birçok katkı sağlayan Gedson Fernandes’i yönetim de kaçırmak istemiyor. Başkanlık seçimlerinden sonra belli olacak Gedson detayı sonrasında Galatasaray planlarını şekillendirecek.

Galatasaray’da şu anda Halil Dervişoğlu ve Henry Onyekuru da kiralık olarak bulunuyor. Halil Dervişoğlu için görüşmelere başlayan sarı kırmızı ekip oyuncusundan gayet memnun. Her iki oyuncuyu da yine kiralamayı düşünen Galatasaray henüz görüşmelerden bir sonuç alabilmiş değil.

Monaco’dan gelen Onyekuru için ise Galatasaray’a tanınan sürenin sonuna yaklaşılıyor. Onyekuru da Galatasaray’a birçok açıdan çok şey kattığı için tekrardan sarı kırmızılı forma ile sahada oynaması bekleniyor.

Transfer İddiaları

Galatasaray’ın ismi ayrıca Kaan Ayhan ile de anılmaya başladı. Süper Toto Süper Lig’de dört büyük takımın da istediği Kaan Ayhan’ın Galatasaray’a gelmesi bekleniyor. Geçen sezon yaptığı açıklama ile Galatasaray’a duyduğu yakınlığı dile getiren deneyimli savunma oyuncusu bu sezon sarı kırmızılı formayı sırtına geçirebilir.

Bursaspor oyuncuları Batuhan Kör ve İsmail Çokçalış ile de yakından ilgilenen sar kırmızlı ekip bu transferleri de kaçırmak istemiyor. Batuhan Kör için Bursaspor’un bonservis bedeli olarak 2 milyon Euro istediği iddia ediliyor.

Yabancı oyuncular içinde Alex Moreno ve Lazar Tufegdzic ile görüşmelere başlayan Galatasaray her iki oyuncu için mutlu sona erebilir.