Galatasaray’da Heyecan Devam Ediyor

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunun son haftasına kadar şampiyonluk şansını sürdüren Galatasaray, son maçını da kazanmasına rağmen averaj ile şampiyonluğu Beşiktaş’a kaptırdı ve ligi ikinci sırada tamamladı.

Eğer Beşiktaş son maçta puan kaybetseydi ya da Galatasaray 3 – 1 kazandığı maçı 5 – 1 kazansaydı bu sezon mutlu sona ulaşan takım olacaktı. Son ana kadar mücadelesine sürdüren sarı kırmızılı takım, ikinci oldu ve Şampiyon Ligi’ne ön eleme oynarak katılmaya hak kazanmış oldu. Sezonun tamamlanmasının ardından Galatasaray’da hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Son maçta kaybedilen şampiyonluğun üzerine sarı kırmızılı camiada seçimli genel kurul heyecanı yaşanıyor.

Fatih Terim Geçici Olarak Görevi Bıraktı

Spor Toto Süper Lig’de sezonu ikinci olarak tamamlayan Galatasaray’da sezonun bitmesinin ardından şimdi de seçimli genel kurul heyecano yaşanıyor. Bilindiği üzere sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim’in sözleşmesi 31 Mayıs 2021 tarhinde sona eriyor. Tecrübeli teknik adam yaklaşan seçimli genel kurul öncesinde etik gereği olarak veda etti. Daha önce de bu şekilde davranan teknik direktör Fatih Terim, mevcut ya da yeni gelecek olan yönetimin hoca konusunda sağlıklı ve şeffaf bir karar vermesi adına görevini bıraktı.

Süper Lig’de oynadıkları Yeni Malatyaspor maçının ardından bu konu hakkında açıklamalarda bulunan teknik direktör Fatih Terim, sözleşmesinin kısa süre içerisinde biteceğini ve bu durum ile ilgili kendi üzerine düşeni yapacağını söyledi. Fatih Terim, şu anda ailesi ile birlikte İstanbul’dan ayrılarak Bodrum’a gitti ve gelişmeleri oradan takip edeceğini ifade etti. Teknik direktör Fatih Terim, eğer mevcut yönetim seçim sonunda görevine devam ederse ya da yeni gelen yönetim yoluna yine kendisi ile devam etmek isterse o zaman yönetimle masaya oturacaklarını belirtti.

Cevaplanması Gereken Sorular

Galatasaray’da yaklaşan seçimli genel kurul için bazı konular henüz netlik kazanmdı. Bilindiği üzere hükümet tarafından son açıklanan pandemi genelgesinin ardından sarı kırmızılı camia, 29 Mayıs’ta yapması planlanan seçimli genel kurulu yapamayacak. Bu yüzden yeni tarihin ne zaman olacağı merakla bekleniyor. Öte yandan teknik direktör Fatih Terim’in geleceği hakkında da büyük soru işaretleri var. Takımda kalacak mı yoksa başka bir teknik direktör ile mi yola devam edilecek bu tamamen seçimli genel kuruldan sonra belli olacak. Son olarak teknik direktör Fatih Terim ile yollar ayrılırsa takımın kadro yapısını ve transferleri kimin yapacağı gibi birçok soru sarı kırmızılı camiayı bekliyor olacak.