Galatasaray’da İsveçli Oyuncuya Veto

Devre arası transfer dönemi için ön hazırlıklara başlayan UEFA Avrupa liginde ülkemizi iyi bir şekilde temsil eden ve grup maçlarında şu anda liderlik koltuğunda oturan aslanın tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim forvet oyuncusu Jordan Larsson’u veto etti.

Süper lig ekiplerinden Galatasaray’ın forvet oyuncularının talipleri olduğu biliniyordu. Bilindiği üzere yaz transfer döneminde Mısırlı golcü oyuncu Mostafa Mohamed Fransa ligi takımı olan Bordeaux’un kapısından dönmüştü.

Mısırlı forvet oyuncusunu isteyen kulüplerin olması ve Geçtiğimiz sezonu Premier ligde geçiren Oyuncunun Premier lige transfer olma ihtimalinden dolayı geçtiğimiz günlerde Spartak Moskova forması giymekte olan İsveçli oyuncu Jordan Larrson tavsiye edilmişti. Aslanın Tecrübeli Teknik Direktörü piyasa değeri 10 milyon Euroları bulan oyuncunun transferini veto etti.

Veto Sebebi

Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim transfer konusunda yönetim ekibi,gözlemci ekibive teknik heyetten isimlerin dahil olduğu bir transfer komitesi ile birlikte çalışıyordu. Sarı kırmızılı camianın geleceği adına çalışan transfer komitesi oyuncuları değerlendiriyor ve son karar veriliyor.

Devre arası transfer döneminde Galatasaray forvet oyuncularının taliplerinin olması ve oyuncuların satılma ihtimali bulunduğundan dolayı menajerler, Aslana İsveçli forvet oyuncusunu önermişti fakat oyuncu veto edildi.

İşte vetonun sebebi, Galatasaray’da kiralık olarak forma giyen Halil Dervişoğlu ile benzer bir forvet profiline sahip olması İsveçli forvet Larsson’un aynı özelliklere sahip olmaları ve genç Halil’in yabancı sınırında aslanın elini güçlendiriyor olmasından dolayı veto edildi.

Geçtiğimiz sezonda 30 maçta forma giyip 15 gol 5 asist gibi iyi performansı ile mercek altına giren forvet oyuncusu Larsson, bu sezon 11 maçta görev aldı ve takımına hiç skor katkısında bulunamadı. Şu anda sakatlığı bulunan oyuncu bu sezon hayal kırıklığı yaşattı.

Aslanın İsteği

Galatasaray’ın Teknik direktörü Fatih Terim herhangi bir forvet oyuncusunun ayrılması durumunda benzer profilde oyuncu ile o boşluğu doldurma planı içerisinde. Aslanda aranan profil ise ceza sahasında fiziği güçlü ve dayanıklılığı ile etkili olacak rakip stoperlerle dişe diş mücadele edecek güçlü bir golcü.

Ceza sahası içi ve çevresinde etkili, dönüşleri iyi, kendisini unutturan ve orta saha oyuncularından top alabilen bir oyuncu olan genç forvet Halil bulunuyor.