Galatasaray’da Mısırlı Pivot Sakatlığı

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nın Mısırlı pivot oyuncusu Assem Marei’nin, yaşadığı sakatlık sonrasında 1,5 ay sahalardan uzak kalacağı açıklandı. Galatasaray forması ile henüz sadece iki maçta forma giyebildi. Bu karşılaşmalarda ise 10,5 sayı, 5,5 ribaund, 1.5 asist ve 1.0 top çalma istatistiklerine sahip.

Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya göre, 28 yaşındaki basketbolcu, hafta içi yapılan antrenmanda sağ ayak bileğinden bir sakatlık yaşadı. Yapılan kontrollerden sonra ayak dış bağlarında üçüncü evre zedelenme tespit edildi. Oyuncunun rehabilitasyon sürecinin ortalama 4 ila 6 hafta kadar süreceği ön görülüyor.

1.5 Ay Sahada Yer Almayacak

Galatasaray’da oynayan Mısırlı pivot oyuncusu Assem Marei, antrenmanda yaşadığı sakatlık sonrasında takımında 1,5 ay boyunca ayrı kalacak.

Galatasaray’ın yeni transferlerinden biri olan Assem Marei, takımın hafta içi gerçekleştirdiği antrenmanlar esnasında sağ ayal bileğinden sakatlanırken kulüp, bu sakatlık sonrasında oyuncunun kontrollerini yapmış ve daha sonra oyuncunun en az 4-6 hafta boyunca maçlarda yer alamayacağını açıkladı.

Sezona Metropolitans 92 forması ile başlayan daha sonra geçtiğimiz hafta Galatasaray transfer olan Marei, daha önce ülkemizde İzmir takımı Pınar Karşıyaka forması giymişti.

Galatasaray forması ile henüz sadece iki maçta forma giyebildi. Bu karşılaşmalarda ise 10,5 sayı, 5,5 ribaund, 1.5 asist ve 1.0 top çalma istatistiklerine sahip.

Galatasaray Sağlık Raporu Yayınladı

Galatasaray Spor Kulübü’nün resmi twitter hesabından yayınladığı tweette Mısırlı oyuncunun sağlık raporu yer alıyor. Twette, Assem Marei, takımın hafta içi yaptığı antrenmanda sağ ayak bileğinden sakatlık yaşadığını, oyuncunun sponsor hastanede Medical Park Bahçelievler’de yapılan kontrollerinde ayak dış bağlarında üçüncü evre zedelenme tespit edildiği yazıldı.

Açıklamada oyuncunun rehabilitasyon süreci 4-6 hafta olarak öngörüldüğü belirtildi. Assem Marei’ye geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini ve başarılı bir rehabilitasyon süreci geçirmesini dileklerini ilettiler.

28 yaşındaki Mısırlı basketbolcu 2,06 m boyunda ve pivot pozisyonunda forma giyiyor. Henüz 16 yaşındayken ülkesinin A milli takım düzeyine çıkan başarılı basketbolcu 2019-2020 sezonunda Almanya’da Brose Bamberg takımında yer aldı. Daha sonra Fransız rakımı Pro A Metropolitans’da forma giydi ve yaklaşık 2 hafta önce sarı kırmızılı takıma transfer olmuştu. Çember altında bitirici hareketler ve ribaundlar yapan Mısırlı pivotun bir an önce takıma dönmesi bekleniyor.