Galatasaray’da Mostafa Mohamed Krizi

Başkanlık seçimini heyecanla bekleyen Galatasaray’da bir yandan da Fatih Terim’in durumunun ne olacağı tartışılıyor. 14 Haziran 2021 tarihinde Selçuk İnan yönetiminde sezonu açan Galatasaray; kısa süre sonra UEFA Şampiyonlar Ligi için ön eleme maçlarına çıkacak. Bu yüzden, seçilecek olan başkanın bir an önce teknik direktör konusunu netleştirmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra, sarı kırmızılı takımın dış transferde de acele etmesi şart!

Galatasaray’da tüm bunlar yaşanırken bir de Mostafa Mohamed ile ilgili problem ortaya çıktı. Geçtiğimiz sezonun devre arasında Galatasaray’a katılan Mısırlı forvet oyuncusunun milli takıma katılmak istediği biliniyor. Ancak, milli takım maçlarıyla Galatasaray’ın ön eleme maçlarının çakışması ciddi bir sorun olarak ortaya çıkıyor.

Mostafa Mohamed Milli Takımla Olimpiyatlara Katılmak İstiyor

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarının olduğu tarih ile Tokyo Olimpiyatları’nın çakışması; Mostafa Mohamed’in kararsızlık yaşamasına sebebiyet verdi. Takımını yalnız bırakmak istemeyen Mohamed; aynı zamanda olimpiyat deneyimi de yaşamak istiyor. 1997 doğumlu oyuncu; olimpiyatlara katıldığı takdirde takımının oynayacağı Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme maçlarında kendisine yer bulamayacak. Bu noktada, Mohamed’in İstanbul’a gelerek Şampiyonlar Ligi maçlarında oynamak adına Galatasaray’dan izin isteyeceği ifade edildi.

Galatasaray Mohamed’e Ne Cevap Verecek?

Mostafa Mohamed’in Tokyo Olimpiyatları’na katılmak adına Galatasaray’dan izin istemesi bazı sorunları ortaya çıkarabilir. Şampiyonlar Ligi ön eleme turundaki ilk maçını 20-21 Temmuz tarihlerinde oynayacak olan Galatasaray; bu maçtan mutlak galibiyet ile ayrılmak istiyor. Fakat, Mısır’ın Tokyo Olimpiyatları ilk maçını 22 Temmuz tarihinde oynayacak oluşu ciddi anlamda can sıkıyor. Bir başka deyişle, Mohamed; milli takıma katıldığı takdirde 20-21 Temmuz tarihindeki maçta forma giyemeyecek.

Mostafa Mohamed’in olimpiyatlar için istekli oluşuna Galatasaray’ın yeni seçilecek yönetiminin ne tepki vereceği merak ediliyor. Mısır Olimpiyat Milli Takımı’nı çalıştıracak olan Moatmed Gamal; Galatasaray kulübü idarecilerinden anlayış beklediklerini ifade etti. Takımın en etkili isminin Mohamed olduğunu dile getiren Gamal; Galatasaray’ın izin vermesi halinde oyuncunun olimpiyat deneyimi yaşamak istediğini söyledi.

Geçtiğimiz sezon kısa sürede atmış olduğu gollerle dikkat çeken Mohamed; Galatasaray’ın birinci forveti pozisyonunda bulunuyor.