Galatasaray‘da Ocak Ayı Bekleniyor

Süper lig de son maçlarında mükemmel bir geri dönüşe imza atan sarı kırmızlı takım verilen milli ara ile kendinse gelmeye çalışıyorlar.

Bir yandan eldeki oyuncuları en iyi şekilde değerlendirmek isteyen sarı kırmızlı takım bir yandan da ocak ayındaki transfer dönemine hazırlık yapmaya başladılar.

Yaz transfer döneminde gündemlerinde olan oyuncular için bir kez daha devreye girmeye hazırlanacak olan sarı kırmızlı takım da hedefteki isimler Gedson Fernandes ve İrfan Can Eğribayat.

Sarı Kırmızılı Takımda Gedson Fernandes Israrı Devam Ediyor

Galatasaray’ın yaz transfer döneminde kadrosuna katmak için çok fazla uğraşlar verdiği 22 yaşındaki Portekizli orta saha oyuncusu Gedson Fernandes için devre arası ocak ayı transfer döneminde bu kez işi bitirmek istiyorlar.

Sarı kırmızlı takımın formasını da giyen genç orta saha oyuncusu hem taraftarın hem de teknik heyetin beğenisini kazanmayı başarmıştı. Kiralık olarak kadrosuna katan sarı kırmızlı takım oyunun bonservisini ala bilmek için bir hayli uğtaşmışlardı.

Portekiz kulübü Benfica’ da forma giyen 22 yaşındaki oyuncu için ilk başta bu sezon da kiralık olarak kadrosuna katmak isteyen sarı kırmızlı takım kulübü bunu reddetmişti. Ancak satın alınması halinde transferine onay verecek olan Benfica kulübü genç oyuncusu için 15 Milyon Euro dan kapıyı açınca maalesef bu transfer olmamıştı.

Devre arasında tekrar devreye girecek olan sarı kırmızlı takım kiralık olarak bir kez daha sansını denemsi beklenirken oyuncunun bonservisini de 10 Milyon Euro indirmek için zorlayacaklar.

Muslera’ya Genç Yedek

Sezona kötü başlayan Galatasaray kaptanı Fernando Muslera için alternatif isimler düşünene sarı kırmızlı takım da Fatih Terim 23 yaşındaki Göztepeli kaleci İrfan can için devreye girecek.

Yaz transfer döneminde çok istedikleri oyuncu için yüksek bonservis bedeli isteyen Göztepe takımı bu kez devre arasında genç kalecisinin sarı kırmızlı takıma gitmesine izin verecekler gibi görünüyor.

Sarı kırmızlı formayı giymeyi de çok isteyen genç oyuncu İrfan can Eğribayat kaptan Muslera’nın milli maçlar dönüşünde kalede görev vermesi bekleniyor.

İki sarı kırmızlı kulübünde kısa süre de görüşmelere tekrardan başlayıp yeni bir anlaşma üzerinde imzaların atılması bekleniyor.