GALATASARAY’DA ORTA SAHA HAREKATI

Galatasaray orta saha arayışlarına devam ediyor. Bu sene Cicaldau ve Berkan ile orta sahasını güçlendiren sarı kırmızılı ekip orta sahaya bir takviye daha yapmak istiyor. Geçtiğimiz sezon performansıyla göz dolduran Gedson Fernandes transferinde mutlu sona henüz ulaşamayan ekip alternatiflerini arıyor. Taylan Antalyalı’nın formsuzluğu ile birlikte 6 numara transferine hız veren Galatasaray’da 6 isim öne çıkıyor

Elneny

Daha önce kiralık olarak Beşiktaş forması giyen oyuncuyla ilgilenen Galatasaray orta saha alternatiflerinden biri olarak Elneny’i düşünüyor. Mısırlı oyuncu 6 ve 8 numaralarda görev yapıyor. Sezonu Arsenal’de açan oyuncu için ilerleyen günlerde bir hamle olabilir.

Gedson Fernandes

Geçtiğimiz sezon oldukça beğenilen Portekiz’li genç oyuncu için yoğun bir çaba sarfediliyor. Benfica kulübüyle sözleşmesi devam eden Gedson için 2020-2021 sezonunun bitiminden itibaren uğraş veren sarı kırmızılı ekip için şuan orta saha alternatifleri arasında ilk sırada bulunuyor. Fatih Terim ve taraftarların gelmesini istediği genç oyuncu da Galatasaray’da oynamak istediğini Benfica yöneticilerine iletti. Benfica kulübü oyuncuyu satmayacaklarını belirtse de iyi bir bonservis bedeliyle elinden çıkarmak isteyeceklerdir. 10 milyon Euro seviyelerini zorlayan Galatasaray transfer sezonunun bitimine kadar Gedson Fernandes ile ilgilenmeye devam edecek ve transferini olumlu şekilde sonlandırmak isteyecektir.

Okay Yokuşlu

Yerli transferinde orta sahasına Berkan Kutlu’yu katan Galatasaray 6 numara poziyonu için de yerli arayışına devam ediyor. Milli oyuncu Okay Yokuşlu için şartları soran sarı kırmızılı ekip rotasını Okay’a çevirmiş durumda. Fatih Terim’in daha önce de istediği milli oyuncu için şartlar zorlanacak gibi.

Aliou Dieng

Genç ve dinamik bir orta saha kurmak isteyen Galatasaray’da uzun süredir ilginin sürdüğü bir diğer isim Aliou Dieng. El Ahly’de forma giyen 23 yaşındaki oyuncu için kulübü yüksek bir bonservis talep etmişti. Mali’li orta saha oyuncusu sürati ve gücüyle dikkat çekiyor. 6 numara trasferi için düşünülen isimle ilgili girişimler transfer sezonunun son gününe kadar devam edecektir.

Seri

Daha önce Galatasaray’da izlediğimiz Seri beklentilerin altında kalmıştı. Zaman zaman alkış toplayan performanslar sergilese de genel performansı tatmin etmemişi. Oyuncu hem 6 hem 8 numarada görev alabiliyor. Fatih Terim’in eski öğrencisi geçtiğimiz sezonu Bordeaux kulübünde kiralık geçiren oyuncu 13 maça çıktı bunların 10 tanesine ilk 11 olarak başlayan oyuncu gol veya asist katkısı yapamadı.