GALATASARAY’DA PSV HAZIRLIKLARINDA HAZIRLIK MAÇI

Sarı kırmızılı Galatasaray takımı Avrupa Kupalar’ının ikinci eleme turlarında Hollanda’nın başarılı takımı PSV ile eşleşti. Galatasaray ve PSV takımları temmuz ayında iki kere karşı karşıya gelecekler.

20 – 21 Temmuz ve 27 – 28 Temmuz tarihlerinde iki takım bir İstanbul’da bir de Hollanda’nın ev sahipliğinde oynanacak. Galatasaray PSV maçı için hızlı bir şekilde hazırlanmaya başladı. İlk hazırlık maçını da Dinamo Bükreş ile sahaya çıkacak. Hazırlık maçı bugün, 27 Haziran Pazar günü saat 18.00’de İstanbul Florya Metin Okyay Tesisleri’nde oynanacak.

GALATASARAY’DA YENİ DÖNEM BAŞLADI

Burak Elmas’ın başkan seçilmesinden sonra Galatasaray yönetiminde başka bir dönem başladı ve Galatasaray küllerinden yeniden doğdu. Genç başkan Burak Elmas yönetime geldiği andan itibaren tüm adımları atmaya başladı ve hızlı bir şekilde Galatasaray takımı toparlanmaya başladı.

PSV ile maçlar iki aşamalı olacak. İlk maç 20 ya da 21 Temmuz tarihlerinde oynanacak. İkinci tur maçı da 27 ya da 28 Temmuz tarihlerinde oynanacak. Galatasaray bu maçlar için yoğun bir hazırlık sürecine girdi. Özellikle başkan seçimi ve Fatih Terim’in yokluğundan dolayı oyuncuları ile imza sıkıntısı yaşayan Galatasaray’da transfer süreci yeninden canlandı.

İç imzalar ve yabancı oyuncu transferleri konusunda hızlanan Galatasaray’da var olan oyuncuları ile yoğun bir şekilde PSV maçına hazırlık kampı var. Başarılı teknik direktör Fatih Terim yönetiminde Galatasaraylı oyuncular yoğun bir hazırlık temposuna girdiler. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’i kıl payı olarak şampiyon olamadan tamamlamak zorunda kalan Galatasaray bu sezon averaj puanına kalmak istemiyor.

GALATASARAY’IN YENİ RAKİBİ PSV

Hollanda’nın en başarılı 3 takımından birisi olan PSV bu yıl Galatasaray’ın rakibi. Avrupa Kupaları eleme maçlarından rakibi Galatasaray karşısında en iyi performansını sergilemek isteyen PSV takımı hazırlıklarına bir süredir başladı.

Hollanda’nın Eindhoven kentinde futbol yolculuğuna başlayan PSV takımı 1913 yılında kuruldu. 108 yıllık bir futbol tarihine sahip olan PSV oldukça köklü ve başarılı bir takım. Hollanda Süper Lig’inde 24 kez şampiyon olan ve Hollanda Kupası’nı 9 kez evine götüren PSV aynı zamanda da Hollanda Süper Kupası’nı da 11 kez evine götürdü.

Roger Schmidt PSV’nin Alman Teknik direktörü. PSV ve Galatasaray maçları nasıl olacak başarılı bir performansı hangi takım sergileyecek oldukça merak ediliyor.