GALATASARAY’DA SACHA BOEY İÇİN BU KEZ İTALYAN DEVİ PEŞİNDE

Süper lig de 23. Şampiyonluğunu ilan eden sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ da yönetim gelecek sezon kadro planlaması üzerinde çalışmalarına devam ediyorlar.

Sezon başında kadrosuna birçok yıldız isim ile güçlendiren sarı kırmızılı takım bu yaz transfer sezonunu da aynı tempo ile devam ettirecek gibi duruyorlar.

Bu sezon bireysel olarak oyuncularının da göstermiş oldukları performansları nedeni ile elinde tutmakta zorlandıkları isimleri kadrosunda kalması için yeni sözleşme ile oyuncularını ikna etme turlarına başladılar.

Gelecek sezon Devler liginde de boy gösterecek olan sarı kırmızılı takım elinde ki kadrosunu çok fazla bozmadan üzerine takviyeler ile güçlü bir kadro kurmak istiyorlar. İyi bir kadro kuran ve bu kadrosunda bazı isimlere ciddi anlamda transfer teklifleri gelirken sarı kırmızılılar bu oyuncularını da kaybetmek istemiyorlar.

Sarı kırmızılı takım da bu sezon ki performansı ile en çok transfer teklifi gelen isimlerden olan 22 yasındaki Fransız sağ beki Sacha Boey oldu. Galatasaray’ın başarılı sağ beki Sacha Boey, transferin gözdesi konumunda. Avrupa’ dan önemli takımlardan transfer teklifleri gelen sağ bek için sarı kırmızılı takım kadrosunda tutmak için çalışmalarına devam ediyor.

Sacha Boey’i özellikle Almanya ve İngiltere’den önemli transfer teklifleri gelirken yıldız isim için bir yeni transfer söylentisi gündemde.

İtalya’ nın güçlü takımlarından olan Juventus ‘un Sacha Boey’ in peşinde olduğu ortaya çıktı.

BU PERFORMANSI İLE TRANSFERİ EN ÇOK HAK EDEN İSİMLERDEN OLDU

Sarı kırmızılı takım da bu sezon ki performansı ile en çok transfer teklifi gelen isimlerden olan 22 yasındaki Fransız sağ beki Sacha Boey süper liginde en iyi sağ beki oldu.

Süper lig de çok etkili bir performans ile sezon başında kadroda düşünülmeyen rezerv takımda yer alan ancak sonrasında sarı kırmızılı takımın tecrübeli teknik adamı Okan Buruk ‘un isteği ile takıma yeniden kazandırılan Sacha Boey takımın yıldızı oldu.

Sağ bek te oyunun iki yönünü de etkili kullanan özellikle fiziksel gücü ve sürati ile sürekli hücumu düşünene genç isim Avrupa ‘ da ki birçok sağ beki geride bırakmış durumda.

Bu sezon parlayan yıldızı ile transferi çok fazla hak eden Sacha Boey 1 yıl daha sarı kırmızılı takımda kalarak gelecek sezon devler liginde kendisini gösterdikten sonra daha üst düzey bir bonservis bedeli ile takımdan ayrılması yüksek ihtimal.

AYRILACAK MI? TAKIMDA MI KALACAK?

22 yasındaki Fransız sağ beki Sacha Boey kariyerine Avrupa ‘ da devam etmek isteyen isimlerden birisi.

2021 yazında Rennes‘den 1,1 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer eden Galatasaray şuanda güncel piyasa değeri 16 milyon Euro’ yu geçen bir yıldızı kadrosunda tutuyor.

1 yıl daha takımda kalması hem kendisi hem de Galatasaray için en doğrusu olsa da gelen yüksek bonservis bedeli teklifleri sonrasında yolların da ayrılması muhtemel.