Galatasaray’da Seçim Öncesi Kaos Devam Ediyor

Galatasaray’da önümüzdeki günlerde gerçekleştirilmesi planlanan seçimli genel kurula sayılı günler kaldı. Bilindiği üzere seçim, Haziran’ın ikinci haftasında gerçekleştirilecek fakat pandemi yasaklarından ötürü olası bir erteleme durumunda işler daha da karşıacak. Çünkü mevcut başkan Mustafa Cengiz, göreve devam etmesi halinde sözleşmesi sona eren ve bu yüzden görevini bırakan teknik direktör Fatih Terim ile yola devam etmeyeceğini açıklamıştı. Seçimde aday olan diğer kişiler ise Fatih Terim ile yola devam edeceklerini belirtmişlerdi. Bu yüzden sarı kırmızılı kulüpt yaşanan tüm bu belirsizliklerin önümüzdeki haftalarda tamamen netlik kazanması gerekiyor ve bekleniyor.

Fatih Terim’in Yol Ayrımı

Galatasaray’daki geleceği henüz belli olmayan teknik direktör Fatih Terim’in önünde birkaç seçenek bulunuyor. Tecrübeli teknik adamın ilk seçeneği kendisi ile çalışacağını söyleyen yeni yönetimi beklemek ve onlarlar anlaşarak Galatasaray’daki görevine devam etmek. İkinci seçeneği ise Katar Milli Takımı’nın kendisine yaptığı 1.5 yıllık teklifi değerlendirmek. Üçüncü seçenek ise teknik direktörlük görevine bir süre ara vermek. Fakat tecrübeli teknik adama geçtiğimiz günlerde bir başka teklif daha geldi. FIFA Global Futbol Direktörü ve Arsenal’ın unutulmaz teknik adamlarından Arsene Wenger, futbolu ileriye taşıyacak bilgilerini paylaşmasının yanı sıra yeni ve genç hoca adaylarının yetiştirilmesinden sorumlu olacak şekilde Fatih Terim’e teklifte bulundu. Önünde birkaç seçenek olan Fatih Terim’in hangisini tercih edeceği henüz belli değil.

Fatih Terim’in Teknik Direktörlük Kariyeri

Teknik direktörlük kariyerine 1987 – 1988 sezonunda Ankaragücü takımında başlayan Fatih Terim, 1 sezon sonra Göztepe’nin başına geçmişti. 1993 yılında ise A Milli Futbol Takımı’nda yardımcı antrenörlük yapan tecrübeli teknik adam, 1996 – 1997 sezonunda ise Galatasaray’ın başına geçmişti. Burada önemli başarılara imza atan başarılı teknik adam, daha sonta 2000 – 2001 sezonunda İtalya’nın Fiorentina takımnı, 2001 – 2002 sezonunda ise İtalya’nın bir başka takımı olan Milan’ı çalıştırmaya başlamıştı.

Daha sonra 2002 – 2003 sezonunda tekrardan Galatasaray’ın başına geçen teknik direktör Fatih Terim, 2005 – 2006 sezonunda ise tekrardan A Milli Futbol Takım’ın teknik direktörü oldu. 2011 – 2012 sezonunda tekrardan Galatasaray’a gelen Fatih Terim, 2013 – 2014 sezonunda ise bir kez daha A Milli Futbol Takımı’nın yolnu tuttu. 67 yaşındaki teknik adam, 2017 – 2018 sezonunda tekrardan Galatasaray’ın başına döndü.