Galatasaray’da Son Durum

Spor Toto Süper Lig’de şimdiye kadar 6 maçta sahaya çıkan ve ilk 2 maç hariç son 4 maçta 10 puan kaybederak galibiyet alamayan sarı kırmızılılarda gözler Göztepe maçına çevrildi. Teknik direktör ve öğrencilerinin bu maçtaki hedefi mutlak galibiyet ve 3 puan olmuş durumda.

Fernando Muslera’dan Önemli Konuşma

Spor Toto Süper Lig’in 6. Haftasında deplamanda Yukatel Kayserispor’a 3 – 0 gibi farklı ve beklenmedik bir skor ile mağlup olan Galatasaray’da maçın sona ermesinin ardından soyunma odasında duygusal anlar yaşandı. Takımın en eski oyuncusu konumunda olan Uruguaylı tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera, takım arkalarına durumları ile alakalı bir konuşma yaptı.

Tek tek isim söylemeleye gerek olmadığını ve başta kendisi olmak üzere takımdaki herkesin so haftalarda kötü bir performans ortaya koyduğunu söyleyen Fernando Muslera, bu durumda olmalarına sebep olanların kendileri olduğunu vurguladı. Camia olarak daha önceden daha kötü günlerden geçtiklerini hatırlatan tecrübeli file bekçisi, tıpkı önceden olduğu gibi yine kendilerinin bu kötü ve zor durumdan çıkmaları için çabalamaları gerektiğini hatırlattı.

Hem antrenmanlarda hem de maçlarda daha iyi bir konuma geleceklerine inandığını söyleyen Fernando Muslera’yı yaptığı konuşmanın ardından soyunma odasında bulunan herkes alkışladı.

Fatih Terim’den Yeni Kararlar

Özellikle Spor Toto Süper Lig’de alınan kötü sonuçlar neticesinde eleştirilerin odağında olan teknik direktör Fatih Terim, geçmişteki bazı kararlarından dolayı pişman olduğu öğrenildi. Aytemiz Alanyaspor maçında bazı oyuncuların Avrupa maçından ötürü yorgun olmalarına rağmen rotasyon yapmaması yönünde eleştirilmişti. Kendisi de bu maçtan sonra rotasyon yapmadığı için pişman olduğunu belirtmişti.

Bu nedenle Süper Lig’de bir sonraki Yukatel Kayserispor maçına rotasyon yaparak çıktı. Belki planlarında bu yoktu ama eleştiriler sebebiyle yaptığı rotasyon işe yaramadı ve 3 – 0’lık mağlubiyet alındı. Bu maçtan sonra da tecrübeli teknik adamın rotasyon yaptığı için pişman olduğu öğrenildi.

Son gelen bilgilere göre Fatih Terim’in artık kadroda fazla değişiklik yapmak istemediği ve sakatlar ile cezalılar dışında önümüzdeki Göztepe maçından itibaren ideal bir 11 kurarak yola böyle devam edeceği belirtildi.