GALATASARAY’DA SÖZLEŞME YENİLEME ÇALIŞMALARI

Süper Lig’in sarı kırmızılı ekibi Galatasaray’da sözleşme yenilenecek oyuncular belli oldu. Geçtiğimiz günlerde Çaykur Rizespor karşısında alınan yenilginin ardından medyada yer alan spekülasyon doğrultusunda tecrübeli savunma oyuncuları Luyindama ve Marcao’nun akıllarındaki sözleşme yenileme düşüncesinin karşılaşmadaki performanslarını etkilediği iddia edilmişti. Sarı kırmızılılar 2 savunma oyuncusu hakkında kararını verdi. Sarı kırmızılılar iki tecrübeli stoper ile birlikte tecrübeli isim Arda Turan’ın da sözleşmesini yenileyecek.

ARDA TURAN GÜNDEMİ

Önceden yer alan haberlere göre sarı kırmızılı Galatasaray yönetimi ismi Galatasaray ile özdeşleşmiş olan tecrübelisin Arda Turan ile sözleşmesinde yer alan 4 karşılaşmada daha ilk 11’de başlaması bile sözleşmesini yenileme kararı aldı.

Sarı kırmızılı ekip tecrübeli isim Arda Turan ile 1 yıllık sözleşme uzatacak. Bunun yanı sıra tecrübeli isimler Marcao ve Luyindama ile 3’er yıllık sözleşme imzalama hamlesine gidilecek. Sarı kırmızılı ekibin tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla Yaşına rağmen birçok karşılaşmada görev verdi tecrübeli isim Arda Turan ile sözleşmenin yenilenmesini istedi. Tecrübeli isim Muslera’nın ardından sözleşmesi yenilenecek 2 futbolcu olacak.

Tecrübeli futbolcu Arda Turan içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla 24 karşılaşmada görev yaparken 3 kez rakip fileleri havalandırdı ve 2 de Asist yaparak 5 gole doğrudan katkı sağladı.

LUYİNDAMA VE MARCAO GÜNDEMİ

Sarı kırmızılıların tecrübeli savunma oyuncuları Marcao ve Luyindama ile sözleşmeler uzatılırken oyuncuların ücretlerinde artış olacak. Marcao senelik olarak 850 bin Euro gibi bir Garanti ücret alırken Luyindama ise senelik olarak 1 milyon 50 bin gibi bir Garanti ücret alıyor. Oyuncular ile sözleşme uzatılmasının ardından tecrübeli stoperlerin aldığı maaş aynı seviyeye çekilecek.

Galatasaray’ın savunma hattında çok önemli bir rol sahibi olan bu iki stoper oyuncusunun alacağı yıllık ücreti 1,3 milyon Euro ile 1,4 milyon Euro arasında olacağı öğrenildi. Süper Lig’in sarı kırmızılı ekibi Galatasaray’da sözleşme yenilenecek oyuncular belli oldu. Geçtiğimiz günlerde Çaykur Rizespor karşısında alınan yenilginin ardından medyada yer alan spekülasyon doğrultusunda tecrübeli savunma oyuncuları Luyindama ve Marcao’nun akıllarındaki sözleşme yenileme düşüncesinin karşılaşmadaki performanslarını etkilediği iddia edilmişti.