Galatasaray’da Terim’in İsteği Üzerine İsmail Çokçalış

Geçtiğimiz sezonunun şampiyonluğunu averaj farkıyla Beşiktaş’a kaptıran Galatasaray, bu sezon aynı talihsizliği yaşamak istemiyor. Transfer yaz döneminin başından beri büyük bir çaba içinde olan Sarı Kırmızılılar, adımlarını dikkatli seçiyor. Terim’in da tekrar çalıştırıcı olmasıyla süreci hızlandıran Aslan, transfer ataklarıyla tekrar gündemde…

Transfer ataklarında ilk tercihlerini yerli isimlerden yana kullanan Galatasaray, kulübüne birçok ismi katmıştı. Alparslan Öztürk ve Aytaç Kara ile başlayan yerli transfer avı, genç futbolcu Barış Alper Yılmaz’la devam etmişti. Tercihlerini yerli isimlerden yana kullanarak devam etmek isteyen Sarı Kırmızılılar, radarını yerli bir ismi daha aldı. Aslan’ın yeni kükreyişi, Bursaspor formasını terleten 21 yaşındaki genç sağ bek İsmail Çokçalış için oldu.

Terim İle Görüşüldü, Olumlu Yanıt Gecikmedi

Galatasaray’ın teknik hocası Fatih Terim’in özellikle istediği isimlerden olan sağ bek İsmail Çokçalış, Bursaspor formasını terletti. Genç oyuncu ile bir görüşme yaparak ilk temasları kuran teknik direktörün ise görüşmede kendisinden uzun süre faydalanmak istediği cümlesini kurması dikkatleri üzerine çekti. Terim’in bu girişiminden memnun olan sağ bek, karşılık vermekte gecikmedi ve Sarı Kırmızılı formayı gelecek sezon giymek istediğini belli etti.

Bu görüşmeden sonra Galatasaray’ın Çokçalış’ın kulübü Bursaspor ile temas kurması gecikmezken transfer süreci de netlik kazanmaya başladı. Sarı Kırmızılıların takas yoluyla İsmail’i takımlarına almak istediği öğrenildi. Bu yolla harekete geçen Sarı Kırmızılı yönetim, kadrodaki iki genç oyuncu ile bir miktar ücret karşılığında İsmail’i kadrosuna katmaya çalışacak. Çabalarını bu doğrultuda verecek.

26 Maçta 1 Gol 3 Asist

Bursaspor ile sözleşmesi halen devam eden İsmail Çokçalış’ın süresi 2022 yılının yaz ayında son bulacak. Başarılı futbolcu geçtiğimiz sezon Bursaspor formasıyla toplam 26 maçta yer almış ve bu maçlarda 1 gol sevinci yaşatmıştı. Bu gol sevincinin yanı sıra da 3 asist başarısı gösteren Çokçalış, geçen sezonun son 6 maçında oynayamamıştı. Yaşadığı sakatlıkla çapraz bağı yırtığı ile boğuşmuş olan sağ bek, bu yolla Bursaspor’un son 6 mücadelesinde katkı sağlayamamıştı. Gelecek sezon Sarı Kırmızılı forması giyecek mi sorusu merak konusu olmaya bir süre daha devam edecek.