Galatasaray’da Transferde Hedef Değişti

Sarı kırmızılı ekipte teknik direktör Fatih Terim ‘in çok istediği Romanya’lı Olimpiu Morutan’ın kulübünün yüksek bonservis bedeli istemesi sonrasında Galatasaray yönetimi transferden vazgeçilmişti. Transfere hız kesmeden devam eden sarı kırmızılı ekip gündemini Rumen futbolculara çevirmiş durumda.

Galatasaray‘da Yeni Gündem Rumen Oyuncu Dennis Man Çevrilmiş Durumda

Galatasaray yönetimi teknik ekip istekleri doğrultusunda hücum bölgesinde sağ kanat ve forvet arkası oynayan diğer bir Rumen oyuncu Dennis Man transferi için kulübü Parma ile görüşmelere başladı.

Orta sahasına takviyeler ile güçlendiren sarı kırmızılı ekip te son olarak Romanyalı 8 ve 10 numara oynaya bilen24 yaşında ki Rumen oyuncu Alexandru Cicaldau ile sözleşme imzalanmıştı.

Sarı kırmızı ekip UEFA kupasını kazandığı dönemde kadrosunda iki Rumen oyuncu bulunuyordu. İlk olarak Alexandru Cicaldau ile sözleşme imzalayan Galatasaray takımı Deniss Man ile bu sayıyı ikiye çıkarma isteğinde.

İtalyan ekibi Parma ile görüşen sarı kırmızılı ekip 6,5 Milyon Euro’luk bir bonservis bedeli ve 2 Milyon Euro’yu bulan bonuslar ile İtalyan kulübün kapısını çalsa ‘da Parma kulübü başkanı Kyle Krause’nin sarı kırmızılı ekibin teklifini düşük bulduğu söyleyerek Galatasaray ‘ın verdiği teklifin üzerine çıkması halinde (10 Milyon Euro gibi bir bedel) oyuncunun transferinin gerçekleşe bileceği yönünde.

Dennis Man sene başında Steaua Bükreş’ten İtalyan kulübü Parma’ya 13 Milyon Euro gibi yüksek bir meblağ transfer olmuştu.

Sarı kırmızılı ekibin elini güçlendiren bir diğer olay işe Parma kulübünün Seri B düşmesi, oyuncunun 2 .  lig oynamak istemeye sıcak bakmaması ile Galatasaray’ ın düşük bonservis bedeli ödeyerek oyuncuyu kadrosuna katmak istese de kulübü genç oyuncusunu kolay kolay bırakmaya sıcak bakmıyor.

Dennis Man

Romanya doğumlu olan 22 yaşında ki genç oyuncu sağ kanat ve forvet arkası oynaya bilen 1.83 boyunda sol ayaklı oyuncu sene başında Steaua Bükreş’ten İtalyan kulübü Parma’ ya yüksek bonservis bedeli ile transfer olmuştu. Oyuncunun 30 Haziran 2025 yılına kadar Parma kulübü ile sözleşmesi bulunmakta.