Galatasaray’da Yabancı Oyuncu Kuralı

Türkiye Futbol Federasyonu’nun geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren yabancı oyuncu kuralından sonra tüm kulüpler artık sadece 14 yabancıya kadrosunda yer verme imkanına sahip olacak. 8 + 6 kuralı gereğince Sarı Kırmızılı yönetim de gerekli hesaplamaları detaylı bir şekilde yapıyor. Şu an için Aslan’ın öncelikli hedefi en maliyetli oyuncular arasından gidecek 3 kişiyi seçmek. Ödenen yüksek ücretler gereğince akla gelen ilk isimler arasında 35 yaşındaki Kolombiyalı santrafor Falcao, 31 yaşındaki Cezayirli sağ kanat oyuncusu Sofiane Feghouli ve 34 yaşındaki Hollandalı sol kanat Ryan Babel var.

Galatasaray’da son dakika transfer gelişmeleri devam ediyor. Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonuna iyi bir başlangıç yapmak isteyen Cimbom, son olarak 3 oyuncuyu transfer etmişti. Sarı Kırmızılı takıma katılan Alexandru Cicaldau, Patrick Van Aanholt ve Sacha Boey kadrodaki yabancı oyuncu sayısını 15 yaptı. Teknik direktör Fatih Terim başta olmak üzere tüm Aslan yönetimi, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından getirilen 8 + 6 yabancı oyuncu kuralı için harekete geçti. Sırada takımdan ayrılacak isimleri belirlemek ve gerekli işlemleri tamamlamak var.

Ayrılık Görüşmeleri Hız Kazandı

Sarı Kırmızılı yönetim, kadroda 14’ten fazla yabancı oyuncu kalmaması için görüşmelerine hız kesmeden devam ediyor. Cimbom’un öncelikli hedefi 3 oyuncu ile yollarını ayırmak. Bu üç isim arasında 2019’dan beri Galatasaray’da oynayan 34 yaşındaki Ryan Babel var. Piyasa değeri 2 milyon Euro olan ve yine 2019’dan beri Aslan formasını üzerinde taşıyan 35 yaşındaki Kolombiyalı santrafor Falcao için yüksek rakamlı bir teklifin gelmesi bekleniyor.

2017’den beri kadroda bulunan 31 yaşındaki Cezayirli Sofiane Feghouli, sağ kanat mevkiinde oynuyordu. Teknik direktör Fatih Terim ve Galatasaray yönetimi, üç oyuncu için gelebilecek en iyi teklifi bekliyor.

Yeni Oyunculara Yer Açılıyor

Cimbom, bir yandan da yeni transferler yapmayı istiyor. Bu nedenle yeni oyunculara yer açılması için takımdan bazı isimlerin ayrılması da şart. Galatasaray’ın hedefinde maliyetini azaltarak tasarruf yapmak var. Önümüzdeki günlerde Babel, Falcao ve Feghouli’nin dışında farklı isimler de takımdan ayrılabilir.