Galatasaray’da Yaşanan Gelişmeler ve Transfer Kararları

Galatasaray’da yeni başkan Burak Yılmaz, görevine hızlı başladı. Önce sözleşmesi sona eren teknik direktör Fatih Terim’i takımın başına tekrardan getirdi. Daha sonra ise Florya Metin Oktay Tesisleri’ne giderek tecrübeli teknik adam ile takımın geleceği hakkında bir görüşme gerçekleştirdi. Gelen bilgilere göre bu görüşmede 67 yaşındaki teknik adam, başkan Burak Elmas’a transfer listesini sundu. Böylelikle Galatasaray’da gözler yapılacak olan transferlere çevrildi. Sarı kırmızılılar, ilk olarak geçen sezon takımda oynayan fakat sözleşmeleri sona eren kiralık futbolcuların durumuna bir çözüm bulmaya çalışacak.

Halil Dervişoğlu ve Gedson Fernandes Harekatı

Başkan ve teknik heyetin göreve başlaması ile Galatasaray, artık tamamen gelecek sezona odaklandı. Gelen bilgilere göre sarı kırmızılılar, öncelikli olarak sözleşmeleri sona eren kiralık futbolcuların durumlarına bir çözüm bulmak istiyor. İyi bir performans ortaya koyan ama sözleşmesi bittiği için bonservisini elinde bulunduran takımı Brentford’a dönen Halil Dervişoğlu için teklif yapacak. Sarı kırmılılar genç futbolcu için 1 milyon euro’luk kiralama bedeli teklifi edecek.

Buna ek olarak ise 4 milyon euro’luk satın alma opsiyonunun olmasın isteyecek. Öte yandan geçen sezon aynı Halil Dervişoğlu gibi ara transfer sezonunda takıma katılan ve sözleşmesi sona eren Gedson Fernandes için de harekete geçen Galatasaray, oyuncunun bonservisini elinde bulunduran Benfica ile görüşmelerini sürdürüyor. Portekizli futbolcuyu kiralık olarak tekrardan kadrosuna katmak isteyen Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim, bu transferi kendisi sonuçlandıracak.

Fatih Terim ve Rui Costa İşbirliği

Galatasaray, geçen sezon takımda kiralık olarak forma giyen fakat sözleşmes sona eren Portekizli futbolcu Gedson Fernandes için bonservisini elinde bulunduran Benfica ile görüşmelerini sürdürüyor. Fakat Galatasaray, sadece Portekizli futbolcu için değil aynı zaman da daha deerin ilişkiler kurabilmek için Portekiz ekibi ile masaya oturacak. Bilindiği üzere sarı kırmızılıların teknik direktörü Fatih Terim ile Benfica’nın sportif direktörü Rui Costa’nın arası oldukça iyi.

Fatih Terim, Milan’da teknik direktörlük yaparken Rui Costa, tecrübeli teknik adamın öğrencisiydi. Bu ikili o zamandan beri ilişkilerini koparmadı. Bu yüzden teknik direktör Fatih Terim ve Galatasaray yönetimi, sportif direktör Rui Costa’dan hem Gedson Fernandes’in transferi için kolaylık isteyecek hem de Benfica’daki genç futbolcuların Galatasaray’da tecrübe kazanarak yüksek bonservis bedelleri ile satılması gibi bir işbirliği teklif edecek.