Galatasaray’da Yıldız İsimler Yolcu: Falcao, Feghouli ve Luyindama

Süper Toto Süper Lig’in son sezonunda şampiyonluğu kıl payı kaybeden Galatasaray’da önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Başkanlık seçimlerinin hala gerçekleşmemesi de bu süreçleri olumsuz etkiliyor. Ayrıca Galatasaray’ın teknik direktörü de henüz beli olmuş değil.

Fatih Terim’in Galatasaray’daki geleceğini de başkanlık seçimleri belirleyecek. Bazı adaylar Terim ile yola devam etme sinyali verirken bazıları da Terim ile yollarını ayıracağını ima etti. Başkanlık seçimleri hem transfer dönemini hem de teknik direktör süreçlerini etkileyen en büyük etken oluyor.

Bütün bu krizlerin gölgesinde Galatasaray’da transfer döneminde yaşanan gelişmeler de çok büyük önem taşıyor. Özellikle Aytaç Kara’yı ve Alparslan Öztürk gibi isimleri kadrosuna katmayı başaran Galatasaray maliyet ve performans hesaplarına göre takımdan gönderilecek isimleri de belirledi.

Falcao, Feghouli ve Luyindama Gönderilecekler Listesinde

Galatasaray yeni sezona iddialı başlamak istiyor. Bu yüzden takımda performans eksikliği yaşayan oyuncuların üzerinde özellikle duruyor. Takıma artık katkı sağlayacağına inanılmayan üç isim ile yola devam edilmeyeceği alınan bilgiler arasında bulunuyor.

Feghouli Galatasaray için çok büyük maliyet oluşturuyor. En çok maaş alan oyuncuların arasında bulunan Feghouli ayrıca Galatasaray için de büyük bir başarı sergileyemiyor. Geçen sezon oynadığı oyun yüzünden sürekli eleştirilen Feghouli de Galatasaray’dan gideceklerin başında bulunuyor. Feghouli için Galatasaray’ın Olimpiakos ile görüşmelere başladığı iddia edilen bilgiler arasında bulunuyor

Luyindama ile de yola devam etmek istemeyen Galatasaray deneyimli oyuncunun transfer edilmesi için görüşmelere başladı. Spartak Moskova ile görüşmeleri sürdürdüğü iddia edilen Galatasaray eğer prensipte ve bonservis ücretinde anlaşırsa Luyindama’yı Rus ekibe transfer edecek.

Falcao Tam Bir Hayal Kırıklığı

Takımdan ayrılacak isimlerin başında ise Falcao geliyor. Galatasaray’ın bomba transferi Radamel Falcao sarı kırmızılılar için çok büyük maliyetin yanında büyük de bir hayal kırıklığı oldu. Sakatlıkları başarısının önüne geçen Falcao Galatasaray’da çok büyük performans düşüklüğü yaşadı.

Bütün bu sebeplerden dolayı da Falcao’yu yönetim Galatasaray’dan gönderebilir. Yıllık maaşının da yüksek olmasından dolayı Falcao’nun takımdan ayrılmasına kesin gözle bakılıyor. Falcao yerine de farklı isimler üzerinde görüşmeler yönetim tarafından yapılıyor.