Galatasaray’da Yol Ayrımı

Galatasaray’da bir türlü form tutamayan ve formasından oldukça uzak kalan Radamel Falcao belirsizliği devam ediyor. Bu sezon sakatlığından ötürü forma giyemeyen Radamek Falcao’nun takımda ayrılması gündeme gelmeye devam ediyor.

Son günlerde devre arası transfer döneminde Radamel Falcao’nun özellikle ABD ekiplerinden Inter Miami’ye transfer olacağı konuşuluyor. Kendisine Galatasaray ile iki yıl sonra bitecek olan sözleşmesini yenileyip yenilemeyeceği sorulan Radamel Falcao, ne olacağını kendisininde bilmediğini söyledi.

Radamel Falcao’dan Samimi Cevaplar

Güney Amerikalı gazeteci Daniel Habif, Galatasaray’ın 34 yaşındaki Kolombiyalı yıldızı Radamel Falcao ile röportaj yaptı. Galatasaray’da hala iki yıllık sözleşmesi olan Radamel Falcao, sözleşmesinin uzayıp uzamayacağını bilmediğini, şu anda burada oynadığını söyledi.

Futbolu ne zaman bırakacağına dair bir kararı olmadığını belirten Radamel Falcao, futbolu bıraktıktan sonra ise şimdilik teknik direktörlük yapmayı düşünmediğini söyledi. Uzun seyahatlere ara vermek istediğini ifade eden Radamel Falcao, menajerlik yapma fikrini daha sıcak baktığını vurguladı. 

Manchester’da İyi Anılarım Yok

Galatasaray’ın golcü futbolcusu Radamel Falcao, Daniel Habif ile yaptığı röportajda eski anılarınada değindi. Premier Lig ekibi Manchester United’ta oynadığı yıllardan bahseden Radamel Falcao, Kırmızı Şeytanlarda oynadığı dönemler için iyi anılarının olmadığını söyledi.

Sakatlık yaşadığını, iyileştikten sonra takıma döndüğünde takımında bir değişim sürecinde olduğunu ifade eden Radamel Falcao, takımın başına geçen Van Gaal’in kendisine şans vermediğini belirtti.

Röportajda, bir maçta kendisine şans verdiğini söyleyen Radamel Falcao, o maçta kendisinin attığ golle Everton’a karşı kazandıklarını, daha sonra milli takım kampına gidip geldikten sonra ise Van Gaal’in kendsine artık tek forvetle oynayacağını ve diğer forvetin kendisinden daha iyi olduğunu söylediğini ifade etti.

Kazanırken bile kendisine şans vermediğini söyleyen Radamel Falcao, yine de bu tutumundan dolayı Van Gaal’e karşı kin tutmadığını söyledi.

Öte yandan Covid-19 süreci ile ilgilide açıklama yapan Radamel Falcao, zor bir dönemden geçtiklerini, ailesiyle bol vakit geçirerek eğlenmeye çalıştıklarını söyledi.

Bu süreçte herkesi daha iyi tanımaya fırsat yakaladığının altını çizen Falcao, kendisinin daha iyi bir eş haline geldiğini belirtti.