Galatasaray’da Yunus Akgün İçin Teklifler Gelmeye Devam Ediyor

Süper Lig’de 2022 – 23 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi için iddialı bir kadro kurmak isteyen sarı kırmızılı takım Galatasaray’da transfer çalışmaları tüm hızı ile sürüyor.

Sarı kırmızılı takım da yeni sezon öncesinde hazırlık süreci iyi giderken bir yandan da yönetim takımı güçlendirmek için transfer çalışmalarına son sürat devam ediyorlar.

Yıldız isimler ile beraber daha çok devler ligine göre güçlü derin bir kadro kurmak için kolları sıvayan sarı kırmızılı takım da isimler de belli olmaya başlarken transferlerde takıma katılmaya başladı. Sol bek için İspanyol oyuncu Angelino ile güçlenen sarı kırmızılı takım da hücum da ise eksi oyuncusu Halil Dervişoğlu ve hücum hattında Bacambu ve Zaha transferleri sonrasında Arjantinli yıldızı Icadi de takıma katıldıktan sonra büyük güç topladılar.

Orta sahada yerli statüsünde de Kerem Demirbay ile kadrosunu güçlendiren sarı kırmızılı takım da bazı bölgede yer alan oyuncuların fazla olması ile artık gözler de yavaştan ayrılacak isimlere bakılıyor.

Sarı kırmızılı takımın alt yapısından yetişen 23 yasında ki genç oyuncusu Yunus Akgün’ de Avrupa takımlarının dikkatinden kaçmayan isimlerden birisi olmayı başarmış olsa da Galatasaray da yıldız olmayacağı kesin.

Galatasaray ın şampiyonlar ligi ön eleme de Zalgiris maçı performansı ve hazırlık kampı performansı sonrasında taraftarında artık inancı kalmayan genç oyuncu için Fransa’ dan çok ciddi teklifler gelirken İngiltere den de bazı teklifler de gelmeye devam ediyor.

FRANSA’DAN SONRA İNGİLTERE’DEN DE CİDDİ TEKLİFLER GELDİ

Sarı kırmızılı takımın alt yapısından yetişen 23 yasında ki genç oyuncusu Yunus Akgün’ de Avrupa takımlarının dikkatinden kaçmayan isimlerden birisi olmayı başardı.

Galatasaray’ da bir türlü beklenen patlamayı yapamayan 23 yasında ki genç oyuncusu Yunus Akgün için Fransa’ da Nantes ve Bordeaux olmak üzere Avrupa kulüplerinden ilgisi olduğu tekliflerin de sarı kırmızılı takıma yapıldığını biliyoruz.

Galatasaray da bir türlü beklenen patlamayı yapamayan genç isim Avusturya kampında beklentilerin altında kalması ile hedef haline gelse de. UEFA ‘ ya verilen listede alt yapısından bildirmesi gereken 3 oyuncudan birisi olan Yunus Akgün transferine biraz da bu yüzden olumlu bakılmasa da artık yollarına ayrılması her iki taraf içinde en doğrusu gibi.

LEİCESTER CİTY EN DOĞRU ADRES OLABİLİR

23 yaşındaki futbolcu için Fransa’da Nantes ve Bordeaux ile İngiltere’den Leicester City devreye girdi.

Fransa 1. Lig ekibi Nantes ile 2. Lig takımlarından Bordeaux satın alma opsiyonlu kiralama teklifinde bulundu. İki ekibin de ilk planda 1 milyon euro kiralama ve ikinci sene için de satın alma opsiyonlu teklifte bulunduğu belirtildi. Nantes’ın 5, Bordeaux’nun ise 4,5 milyon Euro teklif sunduğu bildirildi.

Leicester City’nin ise 5 milyon Euro luk bir öneri yaptığı belirtildi.