Galatasaray’dan Gelen Transfer Haberleri

Younes Belhanda ve Henry Onyekuru’nun menajerlerinden transfer süreci için flaş açıklamalar geldi. Galatasaray’daki geleceği hakkında karar veren ve açıklamalar yapan Belhanda hakkında konuşan William D’Avila, ocakta geri dönüşü konuşulan Fenerbahçe’nin de transfer listesinde olan Henry Onykuru’nun son durumu hakkında oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

Öte yandan Belhanda’nın kaptan olarak sahaya çıktığı sahaya çıktığı Darıca maçındaki hareketleri Galatasaray ekibinde tartışmalara yol açtı.

Faslı futbolcunun ilk yarıda penaltıyı ağlara gönderirken 70. Dakika da kazanılan frikiği Emre Akbaba kullanmak istediği sırada Belhanda Akbaba’nın elinden topu sert bir şekilde çekti ve atışı kendisi kullandı.

Özellikle bu hareketi takım içerisinde tartışmalara neden olurken Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’ide sinirlendirdi. Terim’in Belhanda’nın bu hareketinden çok rahatsız olduğunu bildirdiği ve bu tarz hareketleri ile sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan futbolcunun Galatasaray’daki önümüzdeki dönem kariyerini riske attığı düşünülüyor.

Belhanda Galatasaray’da Devam Ediyor Mu?

Galatasaray’daki sözleşmesi sezon sonunda biten Younes Belhanda’nın ocak ayından itibaren takıma veda edeceği iddia ediliyor. Faslı futbolcunun menajeri yaptığı açıklamalar ile bu iddialara son noktayı koydu.

D’Abila, Younes Belhanda’nın ayrılık durumu ile ilgili, “Ocak ayında Belhanda, Galatasaray’dan ayrılmayacak. Sezon sonuna kadar Galatasaray’da kalacak.” Açıklamasını yaptı.

Galatasaray’ın tekrar Belhanda ile sözleşme imzalamak isteyeceğini belirten D’Avila, “Galatasaray’la bu konuyu konuştuk ama somut bir şey yok.

Bizim için önemli olan Belhanda’nın Galatasaray’da rahat olması. Sözleşmesi konusunu da masaya yatıracağız. Bence Galatasaray, Belhanda’yla yeni sözleşme imzalamak ister. Fatih Terim ile arası iyi ve iyi oynuyor.” ifadelerini kullandı.

Henry Onyekuru Galatasaray’a mı Fenerbahçe’ye Mi Gidiyor?

Öte yandan D’Avila, ocak ayında Galatasaray’a geri dönüşü konuşulan ve Fenerbahçe’nin de gündeminde olan Henry Onyekuru’nun son durumu ile ilgili açıklamalar yaptı.

Henry Onyekuru’nun Galatasaray’a dönüp dönmeyeceği ve Fenerbahçe’den teklif alıp almadığını da söyleyen D’Avila, “Bilmiyorum, göreceğiz, önümüzdeki haftalarda görüşeceğiz. Fenerbahçe, Beşiktaş ya da Başakşehir’den Onyekuru için teklif yok. Galatasaray onun için önemli bir opsiyon. Onyekuru için her şey pozitif.” Şeklinde açıklama yaptı.