Galatasaray’dan Orta Saha Transferi

Süper Lig gelecek sezon için Sarı Kırmızılılar’ın çalışmaları devam ediyor. Galatasaray’da gelecek sezon çalışmalarında orta saha bombası patlatıldı. Aslan’ın başarılı teknik direktörü Fatih Terim, anlaşmalar için kolları sıvadı.

Sarı Kırmızılılar transfer çalışmalarını son gaz devam ettiriyor ve teknik adamın talimatları ile görüşmeler sürdürülüyor. Şu an için Cimbom’un gündeminde Cartagena var. Yönetim, Wilder Cartagena’yı orta saha için ikna etmeye yakın gibi gözüküyor.

Sarı Kırmızılılarda Bomba ‘’ Wilder Cartagena ‘’ Atılımı

Cimbom, 26 yaşındaki başarılı futbolcuyu orta saha için transfer etmeye hazırlanıyor. Wilder Cartagena’nın bonservisinin de elinde olduğu belirtiliyor. Başarılı futbolcuya son derece iyi ve cazip bir teklifin yapıldığı belirtiliyor.

Wilder Cartagena, Arjantin Godoy Cruz takımında daha önceden forma giymiş ve başarılara imza atmıştı. Peru asıllı Cartagena, 26 yaşında ve 1.80 boyunda. Ayrıca genç yetenek 10 defa da milli takımda yer aldı.

Peru basınında Wilder Cartagena’nın transferine dair haberler yayınlandı. Galatasaray’ın deneyimli futbolcu ile ilgilenmesi Avrupa futbol camiasında büyük yankı uyandırdı. Cartagena’nın ayrıca Galatasaray’dan teklif aldığı dönemlerde Arjantin kulübü Rosario Central’den de teklif aldığı öne sürülmüştü.

Cimbom’dan teklif alma sonrasında Arjantin kulübü teklifinin olmayacağı da kesinleşmiş gibi görünüyor. Anlaşmaya çok az kalındığı düşünülen ve cazip teklifler ile Wilder Cartagena’nın takıma gireceğinin kesin gözüyle bakıldığı bu transfer olayının nasıl sonuçlanacağı henüz kesin olmasa da büyük olasılıkla gerçekleşecek gibi görünüyor. Taraftarlar da bu transfer konusunda son derece heyecanlı.

Galatasaray Yönetiminden Flaş Karar

Galatasaray’da yönetimden flaş karar alındı ve inanılmaz gelişmeler yaşanıldığı görülüyor. Transferlerinde ağır bir hareket halinin gözlemlendiği Cimbom’da bu defa daha hızlı davranılıyor ve atağa geçiliyor.

Flaş kararın ilk kez Güney Amerika basınında duyulması ardından Peru ve Türkiye’de bilinmesi de dikkat çekici. Alpaslan Öztürk, Barış Alper Yılmaz ve Aytaç Kara oyuncularını daha önceden transferle kadrosuna dâhil eden Sarı Kırmızılılar, Fatih Terim’in oluşturduğu listeye bir futbolcuyu daha eklemeye hazırlanıyor.

Cartagena’nın imza atmaya çok yakın olduğu bilinse de nihai karar önümüzdeki günlerde belli olacak.