GALATASARAY’DAN YÜZ YILIN TRANSFER ÇALIMI ZAHA İLE FENERBAHÇE’YE ATTI

Sarı kırmızılılar yılın çalımını ezeli rakibi sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ye atmış durumdalar.

Uzun süredir sarı lacivertliler ‘in görüştüğü Wilfried Zaha ‘yı sessiz sedasız bir operasyonla kadrosuna katarak büyük ses getirdiler. Futbolseverler ibrenin bir anda Aslan’a dönmesine şaşırırken Fildişili yıldızın Galatasaray’ı seçme sebebi de ortaya çıkmaya başlamış durumda.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe, 30 yasındaki Fildişi sahili sol kanat oyuncusu Wilfried Zaha ile sezon bitmesi ile beraber ciddi olarak ilgilendiği isimler arasın da yer alan oyuncuların basında yer alıyordu. Transfer de sarı lacivertli takım oyuncu ile ciddi olarak görüşmeler sonrasında ilerleme kaydedemediler.

Galatasaray zaha

Galatasaray transferde ezeli rakibi Fenerbahçe’ye dev bir çalım atarak, Crystal Palace ile sözleşmesi sona eren 30 yasındaki tecrübeli oyuncu Wilfried Zaha’yı KAP’a bildirdi. Bir süredir sarı lacivertli takım Fenerbahçe’nin görüşmeler yaptığı 30 yasındaki tecrübeli oyuncu Wilfried Zaha’ yı kapan Galatasaray, böylece ezeli rakibine yılın transfer çalımını atmış oldu.

Sezon başlamadan yaz transfer sezonun da ipleri elinde alan sarı lacivertli takım Fenerbahçe lider olarak sezona başlayacakları konuşulurken yaptıkları güçlü transferler ile gündemin tek sahibi olmuşlardı.

Wilfried Zaha transferi ile sarı kırmızılı takım Galatasaray yeniden transferin lideri olduğunu bir kez daha göstermiş oldular. Sezon öncesinde psikolojik üstünlüğü de eline alan sarı kırmızılı takım artık Icardi’ yi de getirerek kadrosunu kurmuş olacak diye biliriz.

WİLFRİED ZAHA ‘NIN SARI KIRMIZILI TAKIMA MALİYETİ DE BELLİ OLDU

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ ın ezeli rakibi Fenerbahçe’nin elinden kaptığı büyük bir transfer çalımı olan 30 yasındaki tecrübeli oyuncu Wilfried Zaha’ nın maliyeti de belli olmuş durumda.

30 yasındaki tecrübeli oyuncu Wilfried Zaha Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ da yıllık 5,5 milyon Euro garanti ücret ve 6 milyon Euro imza parası kazanacak. Sarı kırmızılı takım Galatasaray ile de Zaha 3 yıllık sözleşme imzalayacak. Sarı kırmızılı takımın yeni transferi Zaha, bu akşam 21.30’da İstanbul’a olması bekleniyor.

ŞAMPİYONLAR LİGİ FAKTÖRÜ GALATASARAY ‘IN ELİNİ GÜÇLENDİRDİ

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ ın ezeli rakibi Fenerbahçe’nin elinden kaptığı büyük bir transfer çalımı olan 30 yasındaki tecrübeli oyuncu Wilfried Zaha’ nın Galatasaray’ ı seçmesindeki en büyük etken Şampiyonlar ligi faktörü.

Devler liginde forma giyeceği bir takım da oynamak isteyen 30 yasındaki tecrübeli isim sarı kırmızılı takımın devreye girmesi ile transferi de kısa sürede sessiz sedasız bitmiş oldu.

2013 / 2014 yılları arasında Sarı kırmızılılar’ da forma giyen Drogba, Fildişili vatandaşı Zaha’ yı hem Türk taraftarların futbola olan sevgisiyle hem de İstanbul’la ikna etti. Öte yandan Galatasaray yönetimi de görüşmelerde Şampiyonlar Ligi faktörünü masaya koyunca işler değişirken Zaha’ nın Galatasaray’ ı seçmesi de kolay oldu.