Galatasaray’ı Bu Sezon Hakem Kararları Bitirdi

Sarı kırmızılı takım Galatasaray bu sezon süper lig ‘ de çıktığı 26 lig maçında 20 galibiyet 3 beraberlik ve 3 mağlubiyet alırken topladığı 63 puan ile 1. Sırada liderlik koltuğunda yer alıyorlar. Sarı kırmızılı takım en yakın rakibi sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘ye ‘de 9 puanlık bir fark atarak sezon sonu şampiyonluğuna giderken en çok hakem kararlarından çeken takımların basında yer aldılar.

Bu sezon her maçında neredeyse bir hakem hatası ile karşı karşıya kalan sarı kırmızılı takım Galatasaray en son Türkiye Kupasında çeyrek final maçında kendi sahasında oynadıkları Başakşehir maçında skandal hakem kararları ile adeta kupanın dışına itildiler.

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final maçında Başakşehir, deplasmanda karşılaştığı Galatasaray‘ı 3 – 2’ lik skor ile mağlup ederek adını yarı finale yazdırırken karşılaşmanın hakemi Kadir Sağlam ve ekibinin verdiği bazı kararlar tartışma yarattı.

Sarı kırmızılı takımın Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final maçında Başakşehir maçında iki tane net el pozisyonunda el beklerken hakem ve VAR dan herhangi bir açıklama gelmeden pozisyonlar es geçildi. İki pozisyonda da çok net ve açık bir şekilde Başakşehir’ li oyuncuların ellerine çarpan toplar ne hikmet se penaltı olmazken. Sarı kırmızılı takımın sayılmayan bir golünde D. Mertens ‘in el kararı verilmiştiki pozisyon net bir açından da gösterilmeden geçilmişti.

Bütün bu hakem hataları ve kararları sonrasında sarı kırmızılı takımın sportif başkan vekili olan Erden Timur ellerinde hakemler ve verilen kararlar ile ilgili belgeler olduğu ve bunu sezon sonunda açıklayacaklarını dile getirmişti.

Sarı Kırmızılı Taraftarlardan Lale Orta’ya Büyük Tepki

Sarı kırmızılı taraftarlar bu sezon takımlarını hiçbir karşılaşmada yalnız bırakmazken hafta içi olmasına rağmen Türkiye Kupası Çeyrek Final maçında da Sarı Kırmızılı taraftarlar, Nef Stadı’na akın ederken mücadeleyi de 31 bin 629 biletli seyirci izledi.

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final maçında Başakşehir karşısında iyi bir oyun ortaya koyan sarı kırmızılı takım da hakem Kadir Sağlam’ın penaltı beklenilen pozisyonlardaki kararları nedeniyle sarı kırmızılı taraftarlardan büyük tepki aldı.

Hakem Kadir Sağlam ile beraber sarı kırmızılı taraftarların esas tepkisi MHK Başkanı Lale Orta oldu. Sarı kırmızılı taraftarlar büyük tepkiler ile MHK Başkanı Lale Orta aleyhinde tezahüratlar yaparken taraftar grupları da maç sonunda açıklamalar yaparak Türkiye Kupasını yıllardır kupası olamayan Ali Koç’a verilmek istendiğini açık açık söylediler.

Erden Timur Elindeki Dosyaları Açıklamalı

Sarı kırmızlı takım Galatasaray’ ın Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görev yapan Erden Timur takımı adına verilen hakem kararlarını en sert şekil de eleştiren isim oldu.

Yaptığı açıklamalarda hakem kararları ile ilgili de ellerinde belgeler olduğunu açıklarken sezon sonunu bekleyecek.