Galatasaray’ın 38. Başkanı Genç Burak Elmas Oldu

Galatasaray, 19 Haziran Cumartesi günü seçimli genel kongresini gerçekleştirdi ve gün boyunca seçim heyecanı yaşandı. Sarı kırmızılılar, yeni başkan ve yönetimini belirlemek için sabah 10:00’dan öğleden sonra saat 15:00’a kadar oylarını Galatasaray Lisesi’ndeki sandıklarda kullandılar. Oy verme işleminden sonra gece 22:30’a kadar oy sayma işlemi sürdü. Toplamda 4 bin 731 kongre üyesinin oy kullandığı belirlendi.

Son sayılan 29. ve 30. sandıklara kadar başkanlık yarışı adeta iki aday arasında geçti. Son iki sandığa kadar başkanlık seçimini önde götüren Eşref Hamamcıoğlu, son iki sandığında sayılmasının ardından başkanlığı kaptırdı ve Galatasaray’ın 38. Başkanı Burak Elmas oldu. Başkan adaylarının oy dağılımı ise şöyle oldu: Burak Elmas 1541, Eşref Hamamcıoğlu, 1500 Metin Öztürk, 869 Yiğit Şardan, 624 ve İbrahim Özdemir 90 oy aldılar.

Galatasaray’ın Yeni Başkanı Burak Elmas’ın Seçimden Sonraki Açıklamaları

Galatasaray’da seçimli genel kongrenin sona ermesinin ardından yeni başkan Burak Elmas, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sözlerine bütün kongre üyülerine teşekkür ederek başlayan başkan Burak Elmas, sarı kırmızılılara yakışan bir seçim olduğunu söyledi. Çok mutlu olduğun sözlerine ekleyen başkan Burak Elmas, seçimdeki diğer adaylara da demokrasi ortamı yarattıkları için teşekkürlerini iletti. Yarından itibaren çalışmalara başlayacaklarını belirten başkan Burak Elmas, Galatasaray ile birçok şeyi başaracaklarına inandığını ifade etti.

Türkiye Futbol Federasyonu Tebrik Mesajı Yayınladı

Galatasaray’ın seçimli genel kongresinin tamamlamasının ardından sarı kırmızılıların yeni başkanı Burak Elmas oldu. Bunun ardından ise Türkiye Futbol Federasyonu, kendi resmi internet sitesinden bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımda Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray’ın gerçekleştirilen seçimli genel kongresinin ardından 38. Başkan olan Burak Elmas’ı tebrik etti ve hem kendisine hem de yönetim kuruluna geldikleri görevde başarılar diledi. Öte yandan hatırlanacağı üzere yeni başkan Burak Elmas’ın yönetim kurulu listesinde; Ali Polat Bengiserp, Mehmet Remzi Sanver, Başak Karaca, Bikem Ardakoç Kanık, Turhan Özen, Burçak Emre Zorlu, Şükrü Köksal Ünlü, Mustafa Özgür Kalelioğlu, Rezan Epözdemir ve Özgür Işıtan Gün gibi isimler bulunmaktaydı.