Galatasaray’ın Avusturya Kampına Yeni İsimler Eklendi

Spor Toto Süper Lig’in yeni sezonunun başlamasına çok az bir zaman kaldı. Galatasaray yeni sezon hazırlıklarına hızlı bir şekilde devam ediyor. İkinci kez Avusturya kampına giden Galatasaray ilk kampın ardından İstanbul’da Kasımpaşa ile hazırlık maçı yapmıştı.

Galatasaray kamp boyunca birçok farklı ülkenin ve birçok farklı sistemin olduğu takımlar ile hazırlık maçları yaptı ve yapıyor. Okan Buruk ve teknik ekibi her oyuncunun maç performansını görme konusunda ısrarcı.

Hal böyle olunca hazırlık maçlarındaki performanslar hem oyuncular hem de teknik ekip için oldukça önem taşıyor. Galatasaray sezonun ilk maçında Antalyaspor’un evine konuk olacak. 7 Ağustos Pazar akşamı saat 21.45’te deplasmanda oynayacağı maç ile sezona başlayacak olan Galatasaray galibiyet ile açılış yapmak istiyor.

Galatasaray İçin Yeni İsimler

Aslan Galatasaray’da yeni isimler, yeni yüzler ve yeni kanlar takımın kamp kadrosuna dahil oldu. Jankat Yılmaz, Beknaz Almazbekov, Baran Aksaka, Ali Turap Bülbül, Hamza Akman, Efe Akman ve Metehan Baltacı. Bu isimlerin genç olması ve başarılı olmaları taraftarları çok heyecanlandırdı.

Yeni sezonda yeni Kerem Aktürkoğlu, yeni Yunus Akgün gibi isimlerin çıkması ve yıldızlaşması an meselesi. Özellikle yerli olan bu isimler yabancı kontenjanı sorunu için de birebir bir çözüm olacaktır.

Mostafa Mohammed ve Marcao’nun gidişi takım için önemli kişilerin eksikliği demekti. Okan Buruk yeni isimler ve yeni transferler ile bu açıkları kapatmak istiyor. Bu sezon Galatasaray’ın ilk amacı geçen sezonu unutturacak bir sezon geçirmek.

Sonraki amacı ise şampiyon olup kupayı taraftarlarıyla beraber kaldırmak. Galatasaray daha başarılı ve daha istekli bir şekilde lige başlamanın peşinde.

Aslan’da Kampta Yer Almayan İsimler

Batuhan Şen, İsmail Çipe, Işık Kaan Arslan, Emin Bayram, Sacha Boey, Christian Luyindama, Atalay Babacan, Aytaç Kara, Jesse Sekidika ve Eren Aydın Galatasaray’ın kamp kadrosunda yerini almayan isimler oldu.

Sacha Boey’un olmaması dikkat çekerken Aytaç Kara’nın neredeyse çok az forma giydiği ve maç süreci aldığı düşünülürse takımdaki varlığının amacının ne olduğu tartışılıyor. Okan Buruk ve ekibi kamp kadrosunu oluştururken her anlamda takımı düşündü ve takımın daha koordineli daha atak ve savunması güçlü bir şekilde dizilimini düşünerek bu adımları ve kararları uyguladı.