Galatasaray’ın Fernandes Bilmecesi Çözülüyor

Galatasaray’da yeni başkan Burak Elmas, teknik direktör Fatih Terim’in raporları doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bilindiği üzere sarı kırmızılılar, geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda şampiyonluğu rakibi Beşiktaş’a averaj ile kaptırmıştı. Bu yüzden gelecek sezon için daha güçlü ve bir o kadar da genç bir kadro kurmak isteyen Galatasaray, bu doğrultuda planlar yapıyor.

Takviye gereken bütün mevkileri hazırladığı oyuncu listesi ile birlikte yeni başkan Burak Elmas ve yönetimine sunan tecrübeli teknik adam Fatih Terim, bir yandan da takımını önümüzdeki günlerde oynayacağı Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turundaki PSV Eindhoven maçına hazırlıyor. Bu kritik karşılaşmaya kadar Galatasaray’da birkaç transferin gerçekleşmesi bekleniyor.

Galatasaray Gedson Fernandes İçin Son Teklifini Yaptı

Gelecek sezon transfer çalışmalarına hız kesmeden devam eden Galatasaray, bir yandan da geçen sezon takımda forma giyen fakat kiralık olan sözleşmeleri sona eren Gedson Fernandes, Henry Onyekuru ve Halil Dervişoğlu için girişimlerini sürdürüyor. İlk olarak teknik direktör Fatih Terim’in de ısrarla gelecek sezonda takımda görmek istediği Gedson Fernandes için oyunucunun bonservisini elinde bulunduran Benfica ile görüşmelerine devam Galatasaray, son bir teklif daha yaptı. Gelen bilgilere göre sarı kırmızılılar, yaptıkları bu teklif ile Benfica’ya 2 milyon euro kiralama bedeli ile birlikte 8 milyon euro’luk satın alma opsiyonu önerdi.

Benfica 12 Milyon Euro İstiyor

Galatasaray’ın Portekizli futbolcusu Gedson Fernandes için yapmış olduğu teklif Portekiz spor basınından A Bola’da da geniş yer aldı. Genç futbolcu Gedson Fernandes’in gelecek sezonda da sarı kırmızılı formayı giymek istediği vurgulanan haberde, Galatasaray ile Portekiz temsilcisi Benfica’nın yapılan teklifte satın alma opsiyonu konusunda tam olarak anlaşamadıkları belirtildi.

Bilindiği üzere Galatasaray, Gedson Fernandes için Benfica’ya 8 milyon euro satın alma opsiyonu teklif etti fakat Portekiz temsilcisi bu rakamın 12 milyon olmasını istedi. Öte yandan Galatasaray’ın Gedson Fernandes’i gelecek sezonda da kadrosunda istemesinin sebebi ise geçen sezon takımda iyi bir performans ortaya koyan oyuncunun önümüzdeki birkaç sene içerisinde büyük rakamlarlar büyük takımlara transfer olabileceğini düşünmesinden kaynaklanıyor.