Galatasaray’ın Forvet Hattı Kızıştı

Galatasaray’da Halil Dervişoğlu’nun takıma katılmasıyla birlikte forvet hattında forma rekabeti üst seviyeye çıktı. 4. Hafta Trabzonspor ile karşılacak olan Sarı kırmızılılarda, Fatih Terim’in Halil’e ilk 11’de yer vermesi bekleniyor.

Fatih Terim’in Forvette Önceliği Halil

Sarı kırmızılı takıma tekrar kazandırılan Halil Dervişoğlu, Cebelitarıkla oynanan Milli maçta ikinci yarıda oyuna girerek kilidi açan isim olmuştu. Bunun üzerine Fatih Terim, genç oyuncunun oldukça formda olması sebebiyle Trabzonspor maçında Mohamed ve Diagne’yi yedeğe çekerek Milli oyuncuya şans vermesi bekleniyor.

Geçen sezonun devre arasında Sarı kırmızılı takıma 6 ay kiralanan genç golcü, Sarı kırmızılı formayla oynadığı maçlarda esnek yapısı, oyun görüşü ve kilit paslarıyla iyi bir modern 9 numara olduğunu kanıtlamıştı. Yeni sezonda kadroya katılan oyuncularla birlikte pas futboluna dayalı bir sistem yerleştirmeye çalışan Fatih Terim, ileride pas istasyonu olabilecek bir 9 numara istediği için Halil’i takımda görmeyi çok istiyordu.

Geçen sezon birçok kez takım oyunundaki başarısını kanıtlayan genç oyuncu, bu sezon takıma yeni katılan dinamik oyuncularla birlikte performansını yükseltecek gibi görünüyor. Diagne’nin golcülüğünün yanı sıra oyuna olan katılımından verim alamayan Tecrübeli teknik adamın, forvet bölgesinde önceliği Halil olucak gibi görünüyor.

Diagne ve Mohamed Geri Planda

Geçen sezon İngiltere’ye kiralandıktan sonra bu sezon Sarı kırmızılı takıma geri dönen Mbaye Diagne, bu sezon çıktığı maçlarda gösterdiği performans ile teknik heyetten tam not almıştı. Sezon başında gönderilmesi planlanan Senegalli golcü, güçlü fiziğinin yanı sıra attığı gollerle takımının skor yükünü taşımayı başardı. Gol pozisyonlarına girmesinin yanı sıra ileri uçta durağan bir oyun yapısı bulunan Senegalli oyuncu, takım içi pas oyununda başarısız olduğu için Halil’in gerisinde kalıcak gibi görünüyor.

Yıldız golcü, Kasımpaşa maçının ilk yarısında gösterdiği kötü performans ile kulübeye çekilmişti. İlk yarının ortalarında kaleci ile karşı karşıya kalan tecrübeli oyuncu, müsait pozisyonda golü atamadığı için ikinci yarıda yerini Mohamed’e bırakmıştı. Mısırlı oyuncu oyuna girdikten sonra istediği pozisyonları yakalayamamıştı. Sezon başı kampında hazır bir görüntü vermeyen Mohamed, Diagne’nin arkasında kaldı. Halil’in takıma katılmasıyla beraber Mısırlı golcü, şu an için 3.planda kalmış gibi gözüküyor.