Galatasaray’ın Genç Yıldızı Eren Aydın Nasıl Keşfedildi

Geçtiğimiz gün oynanan Galatasaray U19 – Beşiktaş U19 maçında atmış olduğu üç golle dikkat çeken Eren Aydın; bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. 2003 doğumlu oyuncu; U19 Gelişim Ligi’nde fırtınalar estiriyor.

U19 Gelişim Ligi çeyrek final maçlarında adından söz ettiren oyuncu; Beşiktaş’a attığı üç golle takımının 4-2’lik galibiyet elde etmesinde büyük rol oynadı. Eren Aydın; bu gelişimini devam ettirdiği takdirde hem Galatasaray’a hem de Türk futboluna uzun yıllar hizmet edebilir.

Eren Aydın Nasıl Keşfedildi?

Eren Aydın; Galatasaray’dan önce Kartalspor’un formasını giyiyordu. Bu takımda göstermiş olduğu performansla sivrilen oyuncu; Süper Lig takımlarının da dikkatini çekti. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Başakşehir kulüpleri; Eren Aydın’ı transfer etmek adına yarışa girdiler. Bu yarışın galibi Galatasaray oldu.

Kartalspor kulüp müdürü Murat Atasoy; Eren Aydın’ı en iyi tanıyanlardan birisi! Kartal’ın öz çocuğu Eren’in Kartalspor’un birinci lig maçlarını babasıyla beraber izlediğini ifade eden Atasoy; oyuncunun babasının işinden dolayı bir dönem Darıca’ya taşındığını da belirtti.

Eren Aydın; futbola Darıca Gençlerbirliği’nde başlamış. 2016 yılında ailesiyle beraber Kartal’a dönerek kariyerine semtinin takımı Kartalspor’da devam etmiş. Yaş grubunda sergilemiş olduğu performansla dikkatleri üzerine çeken Eren Aydın’ın talipleri bu dönemde artmaya başlamış.

Eren Aydın için ilk teklifi sarı kırmızılı takım yaptı. Galatasaray; yetiştirme bedelini ödeyerek oyuncuyu Kartalspor’dan transfer etti.

Eren Aydın’ın Galatasaray Macerası Nasıl Geçiyor?

Eren Aydın; Galatasaray’a Kartalspor’dan takım arkadaşları Umut Erdem ve İsmail Zehir ile beraber transfer olmuştu. İlk dönemlerinde sarı kırmızılı takıma uyum sağlayamayan Eren; bilhassa idmanlarda oldukça zorlandı. Daha üst seviyede bir takıma geldiğinin farkında olan Eren Aydın; kendisini geliştirmek adına normalden çok çalışmaya başladı. Çalışmalarının karşılığını kısa sürede aldı. Bilhassa son aylarda çıkış yakalayan oyuncunun tek hedefi A takıma çıkmak!

Eren Aydın; gelmiş olduğu noktanın kendisi için yeterli olmadığının bilincinde! Galatasaray A takımında oynamak için daha çok çalışması gerektiğini biliyor. Buna ek olarak, ilerleyen yıllarda A milli takım forması da giymek istiyor.