GALATASARAY’IN GÖZDESİ İÇİN AÇIKLAMALAR YAPILDI

Galatasaray, bir taraftan şampiyonluk ipini göğüslemek için Süper Lig’de amansız bir yarışa girerken, öteki taraftan da sürem sonucunda yapacağı takviyeler için çalışmalarını yürütüyor. Son olarak Süper Lig’in 26. haftasında Alanyaspor’a misafir olan Cimbom, Emre Kılınç’ın golüyle Akdeniz temsilcisini 1-0 yenik etmiş ve 3 puanı hanesine yazdırmıştı.

Bununla birlikte Aslan, geçirme için rotasını belirledi. Aktarılan bilgilere nazaran Cimbom, Steua Bükreş’te forma giyen Olimpiu Morutan’ın peşine düştü.

Ara geçirme döneminde scout ekiplerinin önerisiyle Mostafa Mohamed’i ekibine katan ve Mısırlı golcüden fazlaca memnun kalan Galatasaray, tekrar bir scout transferi yapmak istiyor. Gelecek sürem orta saha bölgesine Olimpiu Morutan’ı monte etmek isteyem Cimbom, Romanya’da gündemin 1 numaralı adı oldu.

TRANSFER AÇIKLAMALASI

Steua Bükreş’in en son oynadığı Chindia Târgoviș maçı sonrası Romanya’dan mevzu ile alakalı açıklamalar geldi. Rumen basınına konuşan yorumcu Daniel Stanciu, yapmış olduğu konuşmada, Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın fazlaca para ödeyecek durumda bulunduğunu sanmadığını, Türk futbolunun da zor günler yaşadığını, Morutan’ın herhangi bir kulübün dikkatini çekebileceğini, Morutan’ı sevdiğini sadece hemen hemen Steua için ‘en mühim oyuncu’ konumuna gelmediğini söylerken, Çok olgunlaştığını, ne istediğini bilen biri bulunduğunu, Büyük hedefler ardında bulunduğunu, hayatta ancak bu biçimde olgunlaşacağını belirtti.

Öte taraftan Steua Başkanı Gigi Becali, transfere ait, herhangi bir fiyat düşmesi yaşanmayacağını, Morutan’ı kim istersen kendisiyle 15 milyon eurodan adım atmak zorunda bulunduğunu, bu bedelin altında hiç kimseye vermeyeceğini, Morutan’ın sabırlı olması icap ettiğini, onunla birlikte şampiyonluğu kazanmak istediğini, Pek fazlaca bireyin kendisine ona 10 numaralı formayı vermesi icap ettiğini söylediğini, Onun da tarihi geleceğini söyledi.

Bununla birlikte Morutan da maç sonu transferine ait açıklamalarda bulundu. Sarı kırmızılıların geçirme hedefi konuşmasında, Transfer hakkındaki konuşmak istemediğini, şu anda geçirme sezonunun aleni olmadığını, Avrupa Gençlik Şampiyonası’nda oynamayı ve şampiyonluğu kazanmayı umduğunu, Şampiyonlar Ligi’nde Bükreş ile oynamak istediğini söyledi.

OYUNCUYU TANIYALIM

25 Nisan 1999’da Romanya’da doğan Morutan, 1.73 uzunluğunda ve orta sahada forma giyiyor. Romanya U21 takımında da forma giyen Morutan, ülkesinin geleceği en parlak yıldızları içinde gösteriliyor. Kariyerine Cluj U-19’da başlamış olan 21’lık yetenek, 2016-17 sezonunda Botosani’nin yolunu tuttu ve 2018-19 sezonunda 700 bin euro bedelle Bükreş’e transfe oldu. Tercih edilmesi halinde sağ kanatta da forma giyebilen Olimpiu Morutan, bu sürem toplamda 21 müsabakada rol alırken 4 gol 10 asist üretti.