Galatasaray’ın Gündeminde Marcao ve Kerem Aktürkoğlu Kavgası Var

Süper Lig’in ilk haftasında hiç beklenmeyen bir olay yaşandı. Galatasaray ile Giresunspor aynı sahada ilk hafta Süper Lig karşılaşması için karşı karşıya geldiler. Sarı Kırmızılılar 2-0 skoruyla ilk hafta karşılaşmasını alırken maçta beklenmeyen ve tüm herkesi şaşkına uğratan bir olay gerçekleşti. İkinci yarıda Sarı Kırmızılı Marcao, takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu ile kavga etti. Olay esnasında kendisine hakim olamayan Marcao, önce takım arkadaşının üzerine yürüdü ardından da kafa ve yumruk attı. Olay herkesi şaşkınlığa uğratırken Marcao kırmızı kart ile maçtan ayrıldı. Sarı Kırmızılılar galibiyetlerini 10 kişi olarak aldılar. Dünya basınında da kısa sürede yer alan olay sonrası gelişmeler ise şu şekilde;

Fatih Terim İlk Açıklamasını Yaptı

Karşılaşma sonrası ilk açıklamayı yapan Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim, durumun hoş olmadığını söyleyerek başladığı sözlerine ikisi de bizim oyuncumuz diyerek devam etti ve bu sorunu en kısa sürede çözeceklerini dile getirdi. Oyuncu Marcao’ya gereği neyse onu yapacaklarını da dile getirdi. Olay kısa sürede dünya basınında da ses getirirken oyuncu Kerem Aktürkoğlu’na destek mesajlar gelmesi de gecikmedi. Marcao ise maç sonra tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilerek gerekli işlemleri başlatıldı. Fakat süreç gereği Marcao’dan 48 saat içerisinde bir savunma vermesi gereği ifade edildi. Verilecek savunmaya göre Galatasaray’ın oyuncu için bir karar alması ya da duruma göre tedbir alınması gündeme geldi. Yönetimin gündeminde sözleşmesinin feshi durumu söz konusu olmazken daha çok para cezası ya da kadro dışı kalması gibi ihtimaller göz önünde bulunduruluyor. Sürecin Perşembe gününe kadar netlik kazanması bekleniyor.

Marcao’dan Olayla İlgili Açıklama Geldi

Oyuncu Marcao, şaşkınlık yaratan olay sonrası sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada ilk olarak verilecek her türlü karara saygı duyduğunu belirten oyuncu, ardından da bu sürecin ailesine yansımasını istemediğini de dile getirdi. Karısının ve çocuğunun canını acıtmamalarını isteyen oyuncu, onların bunları hak etmediğini dile getirdi ve ardından da herkesten özrünü diledi.