GALATASARAY’IN İSTEMEDİĞİ HAKİM ZİYECH SUUDİ ARABİSTAN YOLCUSU

Süper lig de sezonu şampiyon tamamlayan sarı kırmızılı takım Galatasaray, Şampiyonlar Ligi kadrosu kurmak adına transferde düğmeye bastı. Sarı kırmızılı takım süper lig de ki 23. Şampiyonlukları sonrasında artık gözlerini çok özledikleri devler ligine şampiyonlar ligine ve yapılacak olan transferlere çevirmiş durumdalar.

Ellerinde ki kadroyu korumak isteyen ancak oyuncularına da gelen teklifler sonunda transfer çalışmalarına devam eden sarı kırmızılı takım kadrosunu güçlendirmeye ayrılacak isimlere göre devam edecekler.

Transfer çalışmalarına tam gaz devam eden sarı kırmızılı takım Galatasaray da sezon başında ve devre arası transfer döneminde olduğu gibi yeni sezonda da aynı performans ile transfer çalışmalarına devam ediyorlar.

Sarı kırmızılı takım sezon başında Arjantinli yıldız isim M. Icardi ve J. Mata gibi önemli isimler ile güçlendirdikleri kadrosunda devre arasın da ise İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo ile kadrosunu güçlendirmişlerdi. Devre arasında hücum da alternatif isim olarak aradıkları transfer sürecinde İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo ile beraber Fas ‘ın yıldızı olan Hakim Ziyech’ i de aynı ayna yokluyorlardı. Sarı kırmızılı takıma her iki isimden de olumlu dönüş gelinde kararlarını genç ve potansiyeli yüksek olduğu için İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo’ dan yana kullandılar.

Sezon sonu ile tekrar adı sarı kırmızılı takım ile anılan 30 yasındaki Fas ‘ın yıldızı olan Hakim Ziyech ‘in yeni rotası Suudi Arabistan olacak. İngiliz ekibi Chelsea’den ayrılacak olan Hakim Ziyech, yeni adresi Al – Nassr olacak.

HAKİM ZİYECH YENİ BİR MACERAYA AÇILIYOR

İngiliz ekibi Chelsea’den ayrılmaya hazırlanan 30 yasındaki Fas ‘ın yıldızı olan Hakim Ziyech yeni bir maceraya hazırlanıyor.

Ara transfer döneminde sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın da gündemine gelen Hakim Ziyech yeni sezon da kariyerine farklı bir lig ve takımda devam edecek.

30 yasındaki Fas ‘lı yıldız Hakim Ziyech’ in yeni rotası Suudi Arabistan olacak gibi duruyor. Tecrübeli isim için artık kariyerine Avrupa da bir takım da devam etmesi mümkün olsa da son yıllarda ki Suudi Arabistan ‘ın transfer politikalarına devletin verdiği primler ile beraber birçok dünya yıldızlarına paraları saçıyorlar.

Bu isimlerden birisi de Hakim Ziyech olacak. Yıldız futbolcuya dolgun maaşlı bir sözleşme hazırlığı yapan Suudi Arabistan ekibi Al – Nassr Fas’ lı yıldızı kadrosuna katar güçlenecekler.

HAKİM ZİYECH ‘İN FUTBOL KARİYERİ VE SON SEZONU NASIL GEÇTİ?

30 yasındaki Fas ‘lı yıldız Hakim Ziyech kariyerinde çok fazla takım gezen isimlerden olmadı.

Hollanda Dronten Alt. Yetişen Faslı oyuncu Heerenveen, Twente, Aja ve son olarak Chelsea ‘ de forma giydi.

Son sezonun da İngiliz ekibin de 24 karşılaşmada süre alan tecrübeli isim gol katkısı yapamazken 3 asist ile sezonu tamamladı.

Chelase ile 2025 yılına kadar sözleşmesi devam eden Hakim Ziyech’ in güncel piyasa değeri 18 Milyon Euro civarında.