GALATASARAY’IN KASASI DOLDU

Sarı kırmızılı takım Galatasaray UEFA Avrupa liginde grubunda aldığı sonuçlar sonun da gruptan lider olarak çıkarak adını son 16 takım arasına yazdırmış oldular.

Gruptan lider olarak çıkan sarı kırmızılı takım UEFA Avrupa liginde son 16 takım arasına kalması ile kasasına 12 Milyon Euro gibi bir gelir elde ettiler.

Bu yeni sezon da kadro planlamasında genç ve potansiyeli yüksek oyuncular ile güçlendirerek yeni bir takım kuran Galatasaray neredeyse bu sezon ki aldığı oyuncuların ücret ve maaşlarının yarısını bu turnuva dan elde ettikleri gelir ile karşılaşmış oldular.

GALATASARAY’DA 11 YENİ OYUNCU İÇİN 25 MİLYON EURO ÜCRET

Galatasaray’ da başkanlık yarışı sonun da sezon başında seçilen Başkan Burak Elmas ile tecrübeli teknik adam Fatih Terim takıma gelir gelmez yaptıkları ilk icraat takımı gençleştirmek ve yüksek yıllık ücret alan oyuncular ile yaş olarak kariyer sonuna gelen isimler ile de yollarını ayrıma kararı almışlardı.

Yeni bir yapılanma ile sarı kırmızlı takım Galatasaray sezon başında kadrosuna kattığı 11 yeni oyuncu için 25 milyon Euro yatırımda bulunmuşlardı. Bu 25 Milyon Euro kadroya yeni katılan genç isimlerin bonservis ve kiralama bedeli olarak hesaplandı.

Kadrosunu güçlendiren gençleşen sarı kırmızlı takım Galatasaray UEFA Avrupa Ligi‘nde takımın göstermiş olduğu performans sonun da grup liderliği ile tamamladıkları aşamadan sonra adını direk olarak son 16 takım arasına da yazdırarak kasasına ciddi bir miktarda gelir elde etmiş oldular.

GALATASARAY KASASINI DOLDURDU

Grubunu Lider olarak bitiren sarı kırmızılı takım Galatasaray’ ın kasasına UEFA’ dan geliri 12 Milyon Euro ‘ya ulaşmış durumda .

Sarı kırmızlı takım Galatasaray Katılım ve katsayı payı ile Avrupa Ligi macerasına 6,5 milyon Euro gelirle başlayan sarı kırmızlı takım Grubunda topladığı 12 puan ile de grup birinciliği ve son 16 turu priminden de 5,5 Milyon Euro geldi.

Bunun ile kalması beklenmeyen gelirlerin en az yıl sonuna kadar da Avrupa Ligi yayın ve pazarlama gelirlerinden sezon sonunda minimum 3 milyon Euro daha kasasına koyması bekleniyor.

4. TORBADAN GİRİP LİDER TAMAMLAMAK

Sarı kırmızılı takım Galatasaray UEFA Avrupa Liginde grup aşamasına 4. Torbadan katılarak grubunu lider olarak bitiren tek takım oldular.

UEFA Avrupa Liginde ki performansına bakılınca sarı kırmızlı takım en kötü torbadan başladığı turnuva da bu gün hem lider olarak tamamladılar hem de Şampiyonlar Ligin de yarışan İspanyol devi Real Madrid ile beraber Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi arenasındaki 64 takım arasında dış sahada gol yemeyen iki takım dan birisi oldu. Real Madrid ile beraber bu sezon Avrupa ‘da dış sahada da deplasmanda gol yemeyen iki takım oldular.

Sarı kırmızlı takım Grup liderliği sonun da Avrupa’ da Final ‘e kitlenmiş durumdalar.