GALATASARAY’IN MİLLİ TAKIM KARNESİ

Sarı kırmızlı takımda süper lig de verilen milli arada 12 oyuncusu milli takımları ile 2022 Dünya Kupası elemeleri için gruplarında ki son maçlarına çıktılar.

Galatasaray ‘da F. Muslera, C. Luyindama, A. Yedlin, S.Feghouli, A. Cicaldau, O. Morutan, Mostafa Mohamed, Taylan Antalyalı, Berkan Kutlu, Barış Alper, Halil Dervişoğlu, Kerem Aktürkoğlu milli takımlarında görev alan oyuncuları oldu.

A MİLLİ TAKIMDA 5 ASLAN

Sarı kırmızlı takımın genç yıldız oyuncuları Taylan Antalyalı, Berkan Kutlu, Barış Alper, Halil Dervişoğlu ve Kerem Aktürkoğlu A milli takım karosuna seçilen ve A milli takıma en çok Türk oyuncu gönderen takım oldular.

A milli takım da ki Cebelitarık ve Karadağ maçında attığı goller ile yıldızlaşan Kerem Aktürkoğlu iki karşılaşmada da ilk 11 de sahadaydı. Santrafor’ da ise Halil Dervişoğlu Cebelitarık karşısında 2 gol kaydeden milli oyuncu Karadağ deplasmanın da da ilk 11 de sahada çıktı.

Berkan Kutlu Cebelitarık karşılaşmasında sonradan oyuna dahil olan genç oyuncu 21’ dakika süre ala bilirken ikinci karşılaşmada Karadağ maçında yedek kulübesinde kaldı.

Barış Alper ise Cebelitarık karşılaşmasında ilk kez A milli takıma davet edilen genç oyuncu ilk maçında sahada olurken ikinci maçında Karadağ karşısında sonradan oyuna dahil oldu.

Taylan Antalyalı ise iki karşılaşmada da süre alamadı.

KAPTAN MUSLERA İKİ MAÇTA DÖRT GOL YEDİ

Sarı kırmızlı takımın tecrübeli kaptanı Fernando Muslera Uruguay milli takımı ile iki karşılaşmada da 4 gol kalesinde gördü.

Arjantine 1 – 0 kaybeden Uruguay ikinci maçında Bolivya deplasmanın da 3 – 0 mağlup oldular ki Muslera nın yediği ilk golde ki hatası tartışılır durumda.

Sarı kırmızlı takımın da bir başka kıtalar arası yolculuk yapan ABD’ li Yedlin ise Meksika ve Jamaika karşılaşmalarında ikisinde de 90 dakika sahada kaldı.

O. MORUTAN ROMANYA’DAN SAKAT DÖNDÜ

Sarı kırmızlı takımın genç oyuncusu O. Morutan son Lihtenştayn maçında sakatlanarak oyuncudan çıkan genç oyuncunun arka adalesinde sertleşme olduğu biliniyor. Bir başka Rumen oyuncusu A. Cicaldau ise iki karşılaşmada 104 dakika saha da kala bildi.

LUYİNDAMA 180 DAKİKA

Sarı kırmızlı takımın Demokratik Kongo Cumhuriyeti oyuncu C. Luyindama Tanzanya ve Benin karşılaşmalarında 180 dakika sahada kaldı.

S. FEGHOULİ CEZAYİR’DE M. MOHAMEG MISIR’DA SAHA DA

Sarı kırmızlı takımın tecrübeli oyuncusu Cezayirli S. Feghouli takımı ile ilk karşılaşmada Cibuti’ yi 4 – 0 mağlup ederken Cezayirli oyuncu S.Feghouli 1 gol katkısı sağladı.

İkinci karşılaşmada Burkina Faso karşılaşmasında da 1 gol kaydeden tecrübeli isim iki gol ile turnuvanın son maçlarını da boş geçmedi.

Mısırlı golcü Mostafa Mohamed ise sadece ilk karşılaşmada Angola ile 2 – 2 gollü beraberlik ile biten karşılaşmada ikinci yarıda oyuna giren oyuncu gol katkısı sağlayamadı.