Galatasaray’ın Oyuncularına Teklif Üzerine Teklif Geliyor

Sarı kırmızılı takım Galatasaray, önümüzdeki hafta içerisinde UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme turu ilk maçında deplasmanda Litvanya’nın Zalgiris takımı ile karşı karşıya gelecek. Galatasaray, bu maç için UEFA’ya 25 kişilik kadro bildirdi. Transferinin bittiği söylenen Cedric Bakambu söz konusu listede yer almadı.

Geçtiğimiz günlerde bir canlı yayına katılan ve transfer çalışmaları hakkında bilgi veren başkanvekili Erden Timur, neredeyse kadrodaki her oyuncuya teklif geldiğinden bahsetti. Ancak, en azından şu aşamada kimseyi satmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını dile getirdi. Yine de söz konusu tekliflerden bazılarını ilerleyen haftalarda değerlendirebileceklerini söyledi.

Yabancı Oyuncuların Takımdan Ayrılmaları Muhtemel!

Galatasaray’ın en gözde oyuncularından birisi tahmin edebileceğiniz üzere Victor Nelsson! Geçtiğimiz sezon harika bir performans ortaya koyan Danimarkalı stoper ile Premier Lig ekiplerinden Tottenham ilgileniyor. İngiliz kulübü, oyuncu için Galatasaray’a bonuslar ile birlikte 22 milyon Euro önerdi. Ancak, Galatasaray, söz konusu teklifi kabul etmedi. Bu durum, Danimarkalı stoperi fazlasıyla rahatsız etti. Kariyerini Premier Lig’de devam ettirmek isteyen ve kamptaki isteksiz tavırları ile dikkat çeken Victor Nelsson’un durumu önümüzdeki günlerde netleşecek.

Geçtiğimiz sezonun fark yaratan bir diğer oyuncusu Sacha Boey! Sağ bekte çok iyi bir performans sergileyen ve Fransa U21 milli takımına da seçilen 22 yaşındaki oyuncu ile Premier Lig ekiplerinden Arsenal ilgileniyor. Ancak, Londra ekibi, oyuncu için Galatasaray’a 14 milyon Euro önerdi. Sarı kırmızılı takım, Sacha Boey’i 20 milyon Euro’nun altında bir bedelle satmak istemiyor.

Sürpriz İsimlere Gelen Teklifler Dikkat Çekti

Galatasaray’da Sacha Boey ve Victor Nelsson dışındaki isimlere de transfer teklifleri geldi. O isimlerden birisi Abdülkerim Bardakçı! Geçtiğimiz sezonun yıldızlarından birisi olan ve milli takıma seçilen 1994 doğumlu oyuncunun performansına kayıtsız kalmak mümkün değildi. Erden Timur’un iddiasına göre Abdülkerim Bardakçı ile Rusya’nın Zenit kulübü ilgileniyor. Ruslar, önümüzdeki günlerde bu oyuncu için Galatasaray’ın kapısını çalacaklar. Zenit’in teklifinin 5 milyon Euro olacağı dile getiriliyor.

Geçtiğimiz sezon fena olmayan bir performans ortaya koyan Dries Mertens, hazırlık maçlarında iyi bir görüntü vermedi. Belçikalı oyuncu, eski temposunu kaybetmiş gibi duruyor. Okan Buruk, bu oyuncuyu önümüzdeki sezon rotasyonda kullanmayı düşünüyor. Galatasaray’a yakın olan kaynakların iddiasına göre Dries Mertens ile Suudi Arabistan kulüpleri ilgileniyor. Araplar, 36 yaşındaki oyuncu için Galatasaray’a 10 milyon Euro’ya yakın bir bonservis ödemeye hazırlar! Ancak, oyuncunun ve eşinin Suudi Arabistan’a gitmeye sıcak bakmadıkları söyleniyor.

Galatasaray, Nicolo Zaniolo’yu 15 milyon Euro karşılığında kadrosuna katmıştı. İtalyan oyuncu, şartlar uygun olduğu takdirde İtalya’ya dönmek istiyor. Juventus, geçtiğimiz günlerde bu oyuncu için Galatasaray’ın kapısını çaldı. Sarı kırmızılı kulübe 22 milyon Euro teklif etti. Ancak, Galatasaray, 30 milyon Euro istiyor.