Galatasaray’ın Son Transfer Adayı Herkesi Heyecanlandırdı

Galatasaray’da sayılı günlerin kaldığı seçimli genel kongrenin heyecanı yaşanmaya devam ediyor. Bilindiği üzere sarı kırmızılı kulüpte şu anda 6 isim adaylığını açıklamış durumda. Öte yandan görevini bırakan ve yeni başkan ile yönetiminin belirlenmesini bekleyen teknik direktör Fatih Terim’in de durumu belirsizliğini koruyor. Fakat Galatasaray yönetimi, tüm bu bekleyişe rağmen özellikle transfer anlamında diğer takımların gerisinde kalmak istemiyor. Bu yüzden sarı kırmızılılar, teknik direktör Fatih Terim’in görevinden ayrılmadan önce yönetime sıunmuş olduğu rapor doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor.

Galatasaray’ın Kaan Ayhan İsteği

Galatasaray, sezon içerisinde ilk olarak iç transferde Fernando Muslera’nın sözleşmesini uzattı. Daha sonra yine iç transferde savunmanın başarılı isimlerinden Marcao ile yeni bir sözleşme yaptı. Ardından takımları ile olan sözleşmeleri sona eren Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara ile prensip anlaşması yapan sarı kırmızılı Galatasaray diğer yandan da Cheikhou Kouyate ve Paulinho için girişimlerde bulunmaya devam ediyor.

Tüm bunların yanı sıra Galatasaray, özellikle Fatih Terim’in de önceden kadrosunda görmeyi çok istediği Kaan Ayhan için tekrardan harekete geçti. Milli futbolcu ile bir görüşme yapan sarı kırmızılılar, ilk görüşmeden olumlu ayrıldı. Oyuncu ile büyük ölçüde anlaşan Galatasaray, şimdi ise bu futbolcunun kulübü Sassuolo’yu ikna etmek için iyi bir teklif hazırlayacak.

Kaan Ayhan’ın Forma Giydiği Kulüpler

Futbolculuk kariyerine 2012 – 2013 sezonunda Almany’nın Schalke takımında başlayan Kaan Ahyan, burada 4 sezon boyunca forma giydi. Milli futbolcu, bu 4 sezonda 53’ü ilk 11 olmak üzere tolamda 67 maçta gmrev yaptı. Kaan Ahyan, bu 67 maçta toplamda 16 gol atıp 2 de asist yapmayı başardı. Daha sonra Kaan Ayhan, 2015 – 2016 sezonunda Almanya’nın bir başka takımı olan Frankfurt’a transfer oldu.

Burada 2 maça çıkan 26 yaşındaki futbolcu, gol veya asist katkısı sağlayamadı. Ardından 2016 – 2017 sezonunda Almanya’nın Düsseldorf takımının yolunu tutan Kaan Ayhan, hepsi ilk 11 olmak üzere 121 maçta sahaya çıktı. 26 yaşındaki futbolcu, bu 121 maçta 8 gol atıp 7 de asist yapmayı başardı. Daha sonra 2020 – 2021 sezonunda İtalya’nın Sassuolo takımına transfer olan Kaan Ayhan, 7’si ilk 11 olmak üzere 20 maça çıktı fakat gol veya asist katkısı sağlayamadı.