Galatasaray’ın Transfer Gündemi

Galatasaray, gelecek sezon güçlü bir kadro kurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Sarı kırmızılı takım, gelecek sezon için özellikle orta saha bölgesini güçlendirmek istiyor ve orta sahanın ortasına genç ve dinamik bir futbolcu getirmenin hesaplarını yapıyor.

Geçen sezon kiralık olarak oynayan ve sözleşmesi biten Gedson Fernandes’in kulübü ile anlaşma sağlayamayan sarı kırmızılılar, hedefine başka bir oyuncuyu aldı. Gelen bilgilere göre Galatasaray, Rui Costa’nın teknik direktör Fatih Terim’e önermiş olduğu genç futbolcu Florentino Luis ile ilgilenmeye başladı.

Genç Yaşına Rağmen Oldukça Tecrübeli

Galatasaray’ın ilgilenmeye başladığı genç futbolcu Florentino Luis, 21 yaşında olmasına rağmen oldukça tecrübe edinen bir futbolcu. Portekiz takımlarından Benfica’nın tüm altyapı kategorinde forma giyen ve yine aynı şekilde Portekiz Milli Takımı’nda birçok yaş gruplarında sahaya çıkan Florentino Luis, son olarak geçen sezon Fransa’nın Monaco takımında kiralık olara oynayarak dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

Florentino Luis’in Forma Giydiği Kulüpler

Futbolculuk kariyerine 2016 – 2017 sezonunda Benfica’nın U19 takımında başlayan Florentino Luis, burada 10 maçta sahaya çıktı ve 1 gol attı. Aynı sezon içerisinde Benfica’nın B takımında da oynayan 21 yaşındaki futbolcu, burada ise 9’u ilk 11 olmak üzere 18 maçta oynadı. 2018 – 2019 sezonunda kadar Portekizli futbolcu, Benfica’nın U19 ve B takımlarında oynamaya devam. Bu süre içerisinde U19 takımı ile hepsi ilk 11 olmak üzere 11 maçta sahaya çıktı ve 2 asist yaptı.

Benfica’nın B takımı ile ise hepsi ilk 11 olmak üzere 51 maçta oynadı ve 1 gol attı. Florentino Luis ayrıca Benfica’nın U23 takımında da 2 maçta forma giydi. Daha sonra 2018 – 2019 sezonunda ise Benfica’nın A takımına yükseldi. Burada ilk sezonunda 12’si ilk 11 olmak üzere 14 maçta sahaya çıkan 21 yaşındaki futbolcu, 1 gol attı. İkinci sezonunda ise 14’i ilk 11 olmak üzere 17 maçta oynayan Florentino Luis, gol veya asist katkısı sağlayamadı. Geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda ise Fransa’nın Monaco takımında kiralık olarak oynayan Florentino Luis, 2’si ilk 11 olmak üzere 11 maçta görev yaptı. Galatasaray sezona hazırlanıyor.