GALATASARAY’IN TRANSFER HEDEFLERİ YERLİ OYUNCULARDA

Sarı kırmızılı Galatasaray’da transfer hedefleri yerli oyunculara kaydı. Özellikle TFF’nin yabancı oyuncu sınırı kararından sonra Galatasaray’da her takım gibi yabancı oyuncularına bir çeki düzen vermek zorunda kaldı ve kalıyor.

Fatih Terim’in teknik direktörlüğünde hazırlıklarına devam eden Galatasaray’da gündem hem transfer hem de en yakın maç olan Avrupa kupası maçı PSV. PSV maçına yoğun bir şekilde hazırlanan Galatasaray aynı zamanda da hazırlık maçları ile Süper Lig’e de hazırlanıyor.

GALATASARAY’IN ADIM ADIM ŞAMPİYONLUK PLANLARI

Süper Lig için bu sezon kesin bir şekilde şampiyon olmak isteyen Galatasaray en iyi şekilde kendisini göstermek ve rakiplerini bir bir geçerek kupaya uzanmak ve şampiyonluk kupasını kaldırmak istiyor. Bu sezon her takım covid-19 hastalığına karşı aşı önlemlerini de aldığı için hastalık engeli olmadan maçlara çıkıp rakiplerini istediği şekilde yenmek istiyor.

Sarı kırmızılılarda hedef yerli oyuncular. Yabancı sınırına takılmadan takımını oluşturmak ve yeniden revize etmek isteyen Galatasaray hem başkan Burak Elmas hem de teknik direktör Fatih Terim ile beraber takım için en iyi adımları atmaya çalışıyorlar.

Galatasaray’da yerli oyuncu olarak yeni hedeflerden birisi Berkan Kutlu. Berkan Kutlu ile görüşmelere başlayan Galatasaray’da transfer sürecini hızlandırmak için adımlar atılıyor. Hem Fatih Terim hem de başkan Burak Elmas bu transferi istiyor.

GALATASARAY BERKAN KUTLU KİMDİR?

Daha önce Türkiye U21 takımıyla 3 maça çıkmış milli oyuncu toplamda 42 karşılaşmada görev alırken, bu maçlarda takımına 3 gol 2 de asistlik katkıda bulunmuştu. 1.86 boyundaki orta saha oyuncusu Berkay Kutlu profesyonel kariyerine Monthey altyapısında başlamış ardından Sion’un U21 takımına geçmişti.

Takım yeni transferlere hız verirken takından ayrılacak isimlerde yavaş yavaş netleşiyor. Kazandığı yüksek maaş nedeniyle elden çıkarılmak istenilen Falcao’ya Katar’dan transfer teklifi geldiği iddia edildi. Galatasaray, Falcao ile yollarını kesin olarak ayırmak istiyor.

Ayrıca Şener, Etebo, Emre Taşdemir ve Linnes ile yolların kesin olarak ayrılacağı belirtiliyor. Terim’in takımda çok istediği Gerdos Fernandes için kulübü Benfica ile temaslar devam ediyor. Arda Turan ve Emre Akbaba’nın kulüpte kalacağı düşünülürken takımda kiralık oynayan Onyekuru ve Halil Dervişoğlu‘nun durumları şu an için belirsizliği koruyor.