Galatasaray’ın Transferlerdeki Geldiği Son Nokta

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunun ardından Galatasaray’da gündemin yoğunluğu sürüyor. Bir tarafta yeni başkan ve yönetimini seçmeye hazırlanan sarı kırmızılı kulüp, diğer yandan da teknik direktör Fatih Terim’in durumundaki belirsizlik devam ediyor. Öte yandan takımdaki futbolcuların durumlarının ne olacağı şimdilik bilinmiyor. Blindiği üzere sarı kırmızılı takımda bu sezon kiralık olarak oynayan bazı futbolcuların sözleşmeleri sonra erdi.

Kiralık olarak oynamayan futbolculardan da sözleşlemeleri sona erecek olanlar bulunuyor. Bu yüzden Galatasaray’ın gelecek sezon için yapacağı kadro planlamasına ciddi bir mesai harcaması gerekiyor. Bunun için de sarı kırmızılı kulüpte önce yeni yönetimin sonra da teknik direktör konusunun netleşmesi gerekiyor. Fakat kulüpten edinilen bilgilere göre geçen sezon ara transfer döneminde takıma katılan fakat beklenen performansı veremeyen Nijeryalı futbolcu Henry Onyekuru ile yolların ayrılacağı öğrenildi.

Henry Onyekuru İle Yollar Ayrılıyor

Geçtiğimiz ara transfer döneminde eski futbolcusu Henry Onyekuru’yu 3. kez kiralayan Galatasaray, bu futbolcu ile 3. kez yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere Galatasaray’ın Henry Onyekuru için 11 Haziran tarihine kadar 4 milyon 350 bin euro’luk bir ödeme yapması gerekiyor eğer oyununcunun bonservisini almak isterse. Fakat hem sarı kırmızılı kulübün UEFA’nın Finansal Fair Play çerçevesindeki sattığın kadar alabilirsin kritine uymak hem de futbolcunun bu sezonun sonlarında sergilemiş olduğu düşük performanstan ötürü böyle bir riskin altında girmek istemiyor. Bu yüzden Henry Onyekuru’nun sözleşmesindeki bonservis opsiyonu kullanılmayacak ve oyuncu ile yollar tamamen ayrılmış olacak. Hatırlanacağı üzere Henry Onyekuru, bu sezon 9’u ilk 11 olmak üzere 15 maçta forma giydi bu 15 maçta 5 gol atma başarısı gösterdi.

Galatasaray’ın Hedefi Kaan Ayhan ve Kenan Karaman

Galatasaray’da Henry Onyekuru’nun takımdan gönderilmesi kararından sonra gözler yeni transfer çalışmalarına çevrildi. Hatırlanacağı üzere Galatasaray, gelecek sezon için Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara ile anlaşma sağlamıştı. Sarı kırmızılıların şimdiki hedefi ise Sassuola forması giyen Milli futbolcu Kaan Ayhan ve Fortuna Düsseldorf forması giyen Milli futbolcu Kenan Karaman’ı kadroya katmak olduğu öğrenildi.