Galatasaray’ın Yabancı Oyuncu Transferleri Hala Netleşmedi

Galatasaray’da yapılan seçimli genel kongrenin ardından yeni başkan Burak Elmas oldu. Burak Elmas, başkan olduktan sonra ise görevine hızlı başladı. İlk olarak sözleşmesi sona eren ve seçimli genel kongrenin sonuçlanmasını bekleyen teknik direktör Fatih Terim’i yeniden takımın başına getiren yeni başkan Burak Elmas, bundan birkaç gün sonra ise Florya Metin Oktay Tesisleri’ne giderek tecrübeli teknik adam ile takımın geleceği üzerine bizzat bir görüşme gerçekleştir.

Bu görüşmede 67 yaşındaki teknik adam hem geçen sene yaşadığı zorlukları yeni başkan ile paylaştı hem de gelecek sezon için yapılması gereken tranferleri ve futbolcu isimlerini yeni başkana iletti. Bunun üzerine yeni başkan Burak Elmas ise teknik direktör Fatih Terim’e transfer sözü vererek çalışmalarını hızlandırdı.

Galatasaray Cameron Puertas İçin Teklifini Yaptı

Transfer çalışmalarına devam eden Galatasaray’ın gündemine gelen son isim ise İsviçre’nin Lausanne forması giyen Cameron Puertas oldu. Gelen bilgilere göre özellikle merkez orta saha mevkisi için oyuncu arayışını sürdüren sarı kırmızılıların, 22 yaşındakki futbolcuyu hedeflerine aldığı öğrenildi. Bu futbolcu için harekere geçen Galatasaray’ın Cameron Puertas’ın kulübüne zorunlu satın alma opsiyonu ile birlikte kiralama teklifinde bulunduğu belirtildi.

Cameron Puertas Castro’nun Forma Giydiği Kulüpler

Futbolculuk kariyerine 2018 – 2019 sezonunda İsviçre’nin Lausanne takımında başlayan Cameron Puertas Castro, kariyerine bu takımda devam ediyor. İsviçre takımındaki ilk sezonunda 18’i ilk 11 olmak üzere 19 maçta sahaya çıkan 22 yaşındaki İspanyol futbolcu, toplamda 2 gol attı ve sezon içerisinde 4 kez sarı kart gördü. Daha sonra Lausanne’deki ikinci sezonunda ise 14’ü ilk 11 olmak üzere toplamda 28 maçta görev yapan orta saha oyuncusu, bu maçlarda 1 gol attı ve bu sezon içerisinde 7 kez sarı kart gördü.

Geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda ise Lausanne’de üçüncü sezonunu geçiren Cameron Puertas Castro, bu sezonda 34’ü ilk 11 olmak üzere 35 maçta sahaya çıktı ve bu maçlarda toplamda 5 gol atıp 3 de asist yapmayı başardı. Ayrıca Cameron Puertas Castro, Lausanne’deki üçüncü ve son sezonunda oynamış olduğu maçlarda toplamda 14 kez sarı kart gördü.