GALLER’DE EURO 2020’DE TÜRKİYE’DEN PUAN ALMA PEŞİNDE

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020’de A Grubu’nda heyecan devam ediyor. Galler Milli Takımı bu akşam kendi gurubunda diğer rakibi olan Türkiye Milli Takımı ile karşı karşıya gelecek. Maç bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşamı saat 19.00’da oynanacak.

Azerbaycan’da, Bakü’de Bakü Olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan bu karşılaşmanın hakemi de Portekiz Futbol Federasyonundan Artus Dias olacak. Maç için her iki takımında taraftarları için belli bir kontenjan ayırıldı ve Bakü Olimpiyat Stadı’nda belli bir sayıda seyirci ile EURO 2020 heyecanı devam edecek.

EJDERHA GALLER EURO 2020’YE İYİ HAZIRLANDI

Ejderhalar olarak adlandırılan Galler Milli Takımı bu akşam 2. Maçına çıkacak. A Grubu’nda yer alan Galler ilk maçına İsviçre ile çıktı. Rakibi İsviçre ile oynadığı karşılaşmada skorlar eşitlendiği ve 1-1 kaldığı için her iki ülkenin milli takımı da 1 puan alarak sahadan ayrıldı.

Bu akşam karşılaşacağı rakibi Türkiye A Milli Takım ise EURO 2020 açılış maçında İtalya ile karşı karşıya geldi ve İtalya maçı 3-0 kazandı. Galler A Grubu’nda 1 puanla 3. Sırada yer alırken bu akşam karşılaşacağı rakibi Türkiye ise A Grubu’nda puansız ve son sırada yer alıyor.

Galler Milli Takımı EURO 2020 için yoğun bir şekilde hazırlandı. EURO 2016 yılına kadar 56 yıl boyunca bu tarz dünya etkinliklerine ve turnuvalarına katılmayan Galler EURO 2016 öncesinde son olarak 1958 yılında Dünya Kupası’na katılmıştı.

1958 yılında Dünya Kupası’na katılan Galler çeyrek finale kadar yükselmişti. 56 yıl sonra ise EURO 2016’ya katılan ve finale kadar yükselen Galler finalde Portekiz’e yenildiği için EURO 2016’yı 3. Olarak tamamlayabilmişti. Galler EURO 2020 öncesi az da olsa katıldığı bu büyük turnuvalardaki başarılarını hatırladı ve EURO 2020’de de aynı başarıyı yakalamak istiyor.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

Türkiye: Uğurcan, Zeki, Kaan Ayhan, Çağlar, Umut Meraş, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, İrfan Can, Hakan Çalhanoğlu, Cengiz Ünder, Burak Yılmaz

Galler: Ward, Roberts, Mepham, Rodon, Davies, Morrell (Ampadu), Allen, Ramsey, James, Bale, Moore

GALLER’DE EURO 2020’DE TEKNİK DİREKTÖR DEĞİŞİKLİĞİ

Ejderhalar EURO 2020 öncesinde teknik direktör değişikliğine gittiler. Ryan Giggs başarılı bir teknik direktör olsa da EURO 2020 öncesi kız arkadaşına fiziksel olarak şiddet uyguladığı gerekçesi ile gözaltına alınıyor ve sonrasında da Galler Milli Takımının başına Galler alt yaş takımlarını yöneten Robert Page geçiyor.